Dve ženy sa rozprávajú
Pexels/Tirachard Kumtanom

Život nám prináša veľké množstvo všakovakých momentov. Na niektoré by sme najradšej zabudli, iné zas aj niekoľkokrát zopakovali. Podobne je to aj s ľuďmi. Nie je tajomstvom, že v našej blízkosti sa nájdu i takí, z ktorých prítomnosti sme viac ako vyčerpaní. O takýchto sa zmienil aj Paul Hudson na webovej stránke Elite daily.

Práve podľa neho existuje niekoľko typov ľudí, ktorých by sme mali z nášho života nechať odísť. V prípade, že v nich nájdeš odsávačov energie aj ty, skús sa zamyslieť nad tým, či takýto človek má naozaj v tvojom živote miesto. 

O aké typy toxických ľudí teda ide?

Tí, ktorí ťa neustále stresujú

Na jednej strane je pravdou, že samotný stres je pre nás akýmsi hnacím motorom a zároveň súčasťou nášho života. Deje sa to v rôznych situáciách, či už pracovných alebo akýchkoľvek iných. Je však úplne iné vnímať stres, ak nám ho neustále vyrába a nosí nejaká osoba v našej blízkosti. Práve tento rozdiel je potrebné si čoraz viac uvedomovať a takúto osôbku z nášho života odstrániť, prípadne čas strávený s ňou eliminovať na minimum.

Tí, ktorí ťa využívajú

Ak by sme si to mali vysvetliť podrobnejšie, vznikla by nám jednoznačná odpoveď. Sme ľudia a navzájom sa dopĺňame, v tom lepšom prípade aj pomáhame. Niekedy už len tým, že potrebujeme niekoho spoločnosť pre naše dobro. Teda, využívame prítomnosť toho, kto je v našom živote dôležitý. Avšak, vzájomne.

Na tomto nie je nič zlé, pokiaľ tomu nebude inak. Objavujú sa pri nás totižto i také typy, ktoré nám týmto spôsobom viac škodia ako pomáhajú. A práve na to je potrebné, dať si veľký pozor.

Človek, ktorý využíva tvoju prítomnosť len pre svoje dobro a aktuálnu potrebu, nebude nikdy vnímať situáciu, kedy budeš od neho potrebovať pomoc práve ty. Prioritou budú pre nich stále iba ich problémy, no s tými tvojimi ti už nie tak radi pomôžu, ak to budeš potrebovať ty. Nenechaj sa v žiadnom prípade práve týmito typmi využívať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife