oslava
Pexels/cottonbro studio/Nadin Sh

Narodeninová oslava alebo párty v meste. To sú udalosti, ktoré by sme si s našimi blízkymi a rodinou mali čo najviac vychutnať. Avšak keď sa snažíš schudnúť alebo iba žiť zdravo, jedlo a alkohol vedia byť poriadnym strašiakom. Vieš ale o tom, že si môžeš užívať aj bez výčitiek či trýznenia sa? 

Ak poznáš ten pocit, keď po prečítaní pozvánky na oslavu ihneď premýšľaš o jedle a alkohole, si na tom správnom mieste. Pozri si pár tipov, ako si užiť každú ďalšiu párty bez výčitiek.

Najedz sa pred odchodom

Keď nechceš celý večer iba vyjedať sladkosti a koláčiky, nemôžeš ísť na oslavu s prázdnym žalúdkom. Najedz sa jedla plného bielkovín, ale aj sacharidov, ktoré ťa zasýti. V žiadnom prípade nechoď na oslavu hladná len preto, že tam bude veľa jedla. Uvidíš, že sa potom budeš vedieť lepšie ovládať.

Počas oslavy pi veľa čistej vody

Áno, na oslave na teba čakajú rôzne drinky či sladené nápoje. Avšak ak nechceš ďalší deň plakať a vyčítať si, čo všetko si tam do seba naliala, mala by si piť veľa čistej vody. Vypýtaj si od hostiteľa pohár a zakaždým, keď ho vypiješ, dopusti si ho vodou z kohútika.

Nemusíš piť menej kalorický alkohol

Ak si chceš dopriať alkohol, nemusíš piť len vodku so sódou a nahovárať si, aká si super fit žena. Daj si to, čo ti chutí. Mysli na to, že na oslave si len raz za čas a mala by si si ju naplno užiť.

Žena alkohol
zdroj: Pexels/hygor sakai

Všetko s mierou

Tejto vety sa musíš držať počas celej oslavy. Alkohol by si mala piť s mierou, ale takisto aj pojedať sladkosti, chipsy či chlebíčky. Nie je to tvoja posledná oslava v živote a práve preto nemusíš „zošrotovať“ všetko, čo vidíš na stole.

Pripomienka na záver

Na záver by sme ti ešte rady pripomenuli, že keď chceš žiť zdravo alebo je tvojím cieľom schudnúť, dôležitý je celok. Preto by ťa nemala na kolená položiť jedna oslava, počas ktorej sa možno trošku opustíš. Užívaj si prítomný moment, čo najviac sa zabav s ľuďmi naokolo a po oslave sa proste normálne vráť k svojmu režimu.

Oslava
zdroj: Pexels/Kampus Production

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness