pexels.com/sk-sk/@dirrez

Znie to ako totálna pohroma, ktorá nikdy nevydrží. Vzťah na diaľku mnohí ľudia odmietajú práve z toho dôvodu, že sú presvedčení, že to nemôže fungovať. Avšak, ako sa vraví: “Láska hory prenáša.“ Preto je potrebné nevzdávať sa a neunikať od takéhoto problému, ale zamerať sa na riešenie a výhody. Môže to fungovať, keď ste k sebe lojálni.

Všetko má plusy aj mínusy, nič nie je v dnešnom svete čiernobiele. Práve pri technológií akú v dnešnej dobe máme – možnosti volania, skypovania, zdieľania obrazoviek a iné vymoženosti robia vzťah na diaľku už menej náročný ako kedysi. Dnes to môže byť aj nová iskra vo vzťahu. Viac sa jeden na druhého tešíte, viac si vážite spoločný čas a taktiež ho využívate naplno. Toto sú výhody vzťahu na diaľku.

1. Čas pre seba

Určite to poznáš. Iba keď partner nie je doma si dokážeš v kľude prečítať knihu, nalakovať nechty, dať masku na vlasy alebo nájsť jednoducho čas pre seba. Svoju celú skincare rutinu väčšinou skracuješ, lebo sa tešíš do postele, alebo ťa partner stále otravuje, nevieš si vytlačiť pupáčiky, pretože sa bojíš, že vojde do kúpeľne, alebo si jednoducho sadnúť do vane a v pokoji tam ležať. Práve to je výhoda, keď si pár dní od neho odlúčená. Dokonca si ani nemusíš oholiť nohy, pretože počas celého týždňa ti ich nebude mať kto hladkať.

2. Povinnosti

Keď si s partnerom, snažíš sa všetok svoj čas venovať len jemu a neplatí to len pre páry, ktoré sú počas týždňa od seba ďaleko. Tie prvé mesiace lásky, odkladáme všetko dôležité nabok a venujeme sa len jeden druhému. Tu prichádza výhoda, ak je tvoj partner od teba na pár dní preč. Počas tých pár dní dokážeš všetko krásne stihnúť. Či už do roboty, do školy, za kamarátmi a počas víkendu sa môžeš plne venovať len jemu.

3. Vášeň

Vo vzťahu na diaľku je jednou z výhod tá, že vášeň tak skoro nevyprchá. Každý večer si ľahnúť vedľa tej istej osoby (na začiatku vzťahu) môže byť zlomovým bodom, pretože sa zaľúbenci na seba až tak netešia. Ale práve pri odlúčení hneď na začiatku, zistíte ako veľmi sa milujete, či zvládate vzťah takto “na víkend”, a že vášeň vás bude hnať stále viac a viac.

4. Prekonanie sa

Ak prekonáte vzťah na diaľku, všetky nástrahy a pochybnosti, ktoré práve toto odlúčenie zamilovanej dvojice spôsobuje, tak potom vás nerozdelí naozaj nič. Budete si oveľa viac vážiť čas strávený vedľa seba a jeden druhého. Vzťah na diaľku preverí vašu vernosť, dôveru, lásku, prispôsobenie sa, ale aj túžbu jedného po druhom. Len jediné tu platí, milovať tak, aby ani kopce, hory a doly nerozdelili dve spojené srdcia.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating