Photo by Nafinia Putra on Unsplash

Dať si dobrú kávu, zákusok, a pritom sedieť niekde, kde to nevyzerá ako v každej druhej kaviarni je naozaj chvíľa na nezaplatenie. Či si chceš len tak posedieť a relaxovať alebo podebatiť s priateľkami v príjemnom prostredí. Ak hľadáš nejaké dobré tipy, si na správnom mieste! Tu nájdeš náš výber 4 bratislavských kaviarní, z ktorých má každá to svoje jedinečno. 

KONDITOREI KORMUTH

Že si o tejto kaviarni ešte nepočula? Turisti by ti vedeli rozprávať, keďže to tu milujú! Nielen pre chutnú kávu, ale i pre domáce zákusky, ktoré sú len z tých najkvalitnejších surovín. Pre milovníkov histórie či nezvyčajných a komorných priestorov je toto miesto raj – interiér zdobia historické nástenné maľby, starožitnosti, nábytok, či fresky. No a menu sa tu servíruje na historickom porceláne!

PINK GARDEN

V tomto výbere nesmie chýbať asi najznámejšia instagramová kaviareň Slovenska. Či už máš jej majiteľku v láske alebo nie, treba jej uznať, že týmto konceptom vyplnila dieru na našom trhu. Inšpirovaná zahraničím otvorila kaviareň, ktorú u nás inde nenájdeš. Pink garden je rajom pre všetky milovníčky ružovej farby, príjemného prostredia, kvetov a chutných zákuskov. Tých tu nájdeš v ponuke veľké množstvo, dokonca aj vo verziách pre ľudí, ktorí majú špeciálne požiadavky. Zapiť ich môžeš ružovým latté a nezabudni ani na fotku, ktorou na Instagrame určite zaboduješ!

View this post on Instagram

Čakáme vás každý deň u nás ❤️

A post shared by PINK GARDEN (@pink.garden.bratislava) on

MONDIEU

Kaviareň Mondieu má atmosféru, ktorú budeš inde ťažko hľadať. Veľmi príjemné prostredie tu dopĺňa profesionálna obsluha a čokoľvek, čo si z menu vyberieš bude nebíčkom v papuľke. Všetko to pôsobí na človeka tak, že sa tu cíti hneď akosi noblesnejšie. Pri výbere kávy sa tu potrápiš, pretože je ich v menu naozaj dostatočný počet, a to nie len tak hocijakých. Okrem toho v tomto podniku sú vychýrené zákusky a horúce čokolády.

URBAN HOUSE

Netradičnejší koncept priniesol medzi prvými do Bratislavy Urban house. Štýlový priestor je počas dňa skvelým miestom na relax pri káve, no večer si tu môžeš vychutnať víno pri hudbe! Okrem toho sa tu konajú rôzne podujatia, takže ak si spoločenský človek, práve tu si ich (aj napríklad s cocktailom v ruke) môžeš vychutnať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife