Zamilovaný pár na lúke
Pexels/Vlada Karpovich

Predstava o tom, ako by vzťah mal či nemal fungovať, sa od jedného páru k druhému poriadne líši. To, čo niekto považuje za nutnú esenciu lásky, druhý s ľahkosťou prehliada. Záleží mu totiž na detailoch, ktoré netrápia zase ďalších. A takto to ide dookola. Avšak, pred niektorými vecami nemôže zatvárať oči nikto. I keď by mali byť vo vzťahu samozrejmé a vieme o tom, často na ne páry kašlú.

Je to tak, ako keď vieš, že ti tie sušienky pokazia postavu, ale aj tak si ich schuti dáš. No keď príde problém v podobe čísla na váhe, hneď sa začneš hnevať, že práve tie sladké dobroty za to môžu. Zjednodušené, ale vysvetlené. Ide totiž o veci, ktoré by mali byť samozrejmosťou (nejedz sladkosti, ak nechceš pribrať), no aj tak ich ľudia vo vzťahu nedodržujú. A potom sa čudujú, že nastal problém. O ktorých 3 bodoch je reč?

Všetko sa delí i násobí dvomi. O tom sú páry

Šťastie, smútok, účty, jedlo, povinnosti, pomoc, podpora, domáce práce, každý jeden smer vo vzťahu má podliehať tomu, že ste na to dvaja. Dvaja rovnocenní ľudia, ktorí musia fungovať ako jeden tím. Aj keď to znie ako opis silného páru, ktorým túžia byť mnohé, nie všetky takto naozaj dokážu fungovať. Neskôr tak prichádzajú výčitky o tom, kto robil či nerobil kompromisy, kto toho obetoval viac či kto dal niečoho menej.

Dobre viete, že by malo byť všetko fér a na pleciach vás oboch, no vždy si jeden presadí viac ako druhý. Potom prichádzajú na rad hádky a nezhody, aj keď ste to mali mať vyriešené už od začiatku.

Pokračovanie článku na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating