Muž drží hrnček

Stereotypy o ženách poznáme všetci, no vieš, čo sa hovorieva o mužoch? Sú veci, ktorým zvykneme veriť, no pritom sa nezamyslíme nad tým, či je to naozaj pravda. Týmto trom by si mala rozhodne prestať veriť, pretože to môže negatívne vplývať na tvoje vzťahy.

Muži musia živiť rodinu

Taká klasická verzia bežného vzťahu. Muž zarába a živí rodinu a žena sedí doma s deťmi a varí. Áno, kedysi to tak bolo, ale časy sa zmenili a ženy využívajú všetky možnosti, ktoré im ponúka tento svet a budujú ešte lepšie kariéry, ako niektorí muži a zarábajú oveľa viac, prípadne toľko, ako ich partner.

Láska
zdroj: Pexels/Fred Souza

Lenže v dnešnej dobre mnohí muži nemajú nič proti tomu, aby išli na materskú dovolenku namiesto svojej manželky a venovali sa rodine. Dokonca to môžu robiť lepšie než niektoré ženy. Je to celé o dohode medzi partnermi. Muž môže živiť rodinu len v tom prípade, keď to naozaj chce a patrí to do jeho hodnôt.

Myslia len na milovanie a stále to chcú

Možno vtedy, keď celé dni nič nerobia a len ležia doma. Ale keď pracujú, budujú si kariéru a riešia milión iných vecí počas dňa, ver mi, nechcú. Radšej sa chcú večer pritúliť ku svojej milovanej polovičke a pozrieť si s ňou dobrý film. Skús ho v tomto pochopiť a neočakávaj od neho, že na teba musí mať chuť úplne každý deň.

Muži nie sú tak citliví ako ženy

Nie je to pravda. Len ich od detstva vychovávajú tak, že by nemali prejavovať svoje city. Nie každého, ale väčšinu mužov. „Neplač, veď si chlap“ – túto vetu často hovorili mnohí rodičia. Z jednej strany ich takým spôsobom chcú naučiť, aby boli mužní a silní, a vtedy nepremýšľajú nad tým, že aj oni majú city, vedia sa uraziť alebo sa rozplakať.

Práve preto by si mala podporovať svojho muža aj vtedy, keď je smutný alebo dokonca vypustí aj zopár sĺz. Pretože je to úplne normálne a nemala by si od neho očakávať, že stále bude ako kameň, bez žiadnych takýchto „ženských“ emócií.

V našom staršom článku sme písali o tom, ako pochopiť muža. Niektoré veci o nich musíš jednoducho prijať také, aké sú. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating