instagram/charlyjordan

Kým niektoré ženy majú sebavedomia toľko, že by ho mohli rozdávať, iné sú tak utiahnuté do seba a neveria si, že radšej sedia vždy v kúte. Zdravé sebavedomie je pritom to, čo každá žena potrebuje, aby si uvedomila svoju hodnotu a sebalásku vyžarovala aj do okolia. Ako si teda pomôcť, keď si vôbec neveríš?

Už nikdy sa neporovnávaj

Pravidlo číslo 1. Nikdy, ale naozaj nikdy viac sa už neporovnávaj so ženami v tvojom okolí, ak tvoje myšlienky znejú nejak podobne: ona je krajšia ako ja, ona je úspešnejšia ako ja, ona má lepšieho muža, prácu, krajšie vlasy, je múdrejšia, …. 2 rovnaké ženy na svete jednoducho neexistujú. To čo má ona, síce ty nemáš, ale ona nemá to, čo máš ty.

Jediné porovnávanie, ktoré je dovolené je to, ktoré ťa namotivuje a inšpiruje niečo so sebou robiť, nie také, kvôli ktorému sa budeš cítiť menejcenná.

Pochváľ samú seba

Že ti to príde divné? A kto iný to má spraviť, ak nie ty? Kto iný si má byť vedomý svojich vlastných hodnôt, zručností či kvalít? Každá žena je niečím výnimočná, každá má na niečo talent, každej sa v niečom darí. Je len na tebe, aby si si to uvedomovala a bola na seba pyšná. A je jedno, o čo ide.

Či už vieš šiť pekné rúška, pečieš chutné torty, ide ti skvele matematika, či sa ti darí v športe, uvedom si, že to nie je samozrejmosť a sú ženy, ktoré ti to môžu závidieť.

Plň svoje ciele

Veľakrát naše sebavedomie a ego utržia ranu práve vtedy, ak sa nám nepodarí splniť si sen či cieľ, ktorý sme si stanovili. No kto sa nikdy nevzdá, ten nikdy neprehrá. Ak sa do niečoho pustíš, choď naplno, nedaj sa odradiť a veci dotiahni do konca.

Keď sa tvoje ciele splnia, budeš na seba pyšná a uvedomíš si, že naozaj máš na to, čo ti prirodzene zdvihne sebavedomie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife