Pexels/Yan Krukov

Slová a činy sú dve rôzne veci. Niekedy hovoríme jedno, no naše skutky vypovedajú niečo úplne odlišné. Tak to býva aj vo vzťahoch. Človek môže hovoriť partnerovi, že ho miluje, no ak robí veci, ktoré to nepotvrdzujú, nejde o nič iné, ako o lži, ktoré vedú k pomalému ničeniu vzťahu. Tí, ktorí nemajú úprimné city, robia hriechy, ktoré by nedokázali, ak by im šlo o ozajstnú lásku.

A tieto 3 môžeme považovať za nie len najčastejšie, ale aj najvážnejšie.

Robia medzi sebou tajnosti

Úprimnosť, úprimnosť, úprimnosť! Tak často to spomíname, no aj napriek tomu je vždy kameňom úrazu. Keď si dvaja ľudia nedôverujú, jednoducho to bude krok po kroku ničiť ich prepojenie. Aj keď si nahováraš, že partnera ľúbiš, v momente, kedy mu niečo zatajíš či zaklameš (aj keď pôjde o bezvýznamnú blbosť), vedome si sa rozhodla „zhrešiť“.

Ak máš pocit, že by o istých veciach nemal radšej vedieť, si ty tá, ktorá klame nie len jeho, ale aj seba, pretože sa držíš vo vzťahu, ktorý nestojí na pevných základoch. A mimochodom, odpustiť lži milovanému človeku nie je tak ľahké, ako by si možno čakala.

Flirtujú s inými ľuďmi

Kým nejde o se*, nejde o nič. Aspoň to si niektorí ľudia predstavujú ako určitú hranicu klamstva a nevery. Lenže hriechom vo vzťahu nie je moment, kedy sa dostaneš s niekým do postele, ale už ten, kedy sa tváriš, že by sa to mohlo stať. Nič také ako nevinné flirtovanie neexistuje. Keď sa jeden z dvojice snaží „očariť“ inú osobu, prekročil tým hranice spomínanej dôvery.

Pokračovanie článku nájdeš na druhej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating