Unsplash/Alora Griffiths

Čím vyššie IQ, tým menší počet nápadníkov. Možno je to trochu pritiahnuté za vlasy, no vo väčšine prípadov je to naozaj pravdivé tvrdenie. Inteligentné ženy majú neraz problém niekoho si nájsť a hľadanie toho pravého môže byť oveľa zdĺhavejšie, než si pôvodne mysleli.

Nehovoríme, že ak je žena múdra, ostane na ocot. Je však oveľa vyššia pravdepodobnosť, že single ostane dlhší čas, než žena, ktorá nekladie príliš veľký dôraz na svoje vedomosti a zručnosti.

A vieš, prečo sa to deje? Najčastejšie za to môže jeden z týchto troch dôvodov.

Viac im záleží na kariére

Ak má žena niečo v hlave, je viac než isté, že má dobrú prácu, na ktorej jej záleží. Tieto ženy sú ambiciózne a idú si za svojimi snami. Môže sa preto stať, že lásku najskôr odložia bokom na vedľajšiu koľaj, no keď sa k nej chcú vrátiť, zistia, že tí najlepší muži sú už obsadení.

Keďže kariéra býva neraz na prvom mieste, neriešia to, že sú momentálne slobodné. A čo je dôležité, vyhovuje im to tak, pretože to tak v tej chvíli jednoducho cítia.

Majú vysoké nároky

Ženy, ktoré sú si vedomé svojej hodnoty, sa neuspokoja len s priemerom alebo niečím ešte horším. Inteligentná žena túži mať po svojom boku rovnako hodného partnera, čo môže mať za následok vyberavosť a vysoké nároky.

Vie, čo od života a vzťahu chce, preto nevidí dôvod na to, aby sa prispôsobila niečomu inému. Radšej si počká na toho správneho, než by mala strácať čas vo vzťahu s niekým, kto by nedokázal oceniť to, aká naozaj je.

Muži sa ich obávajú

Nemôžeme, samozrejme, popierať ani to, že muži majú pred múdrymi dámami rešpekt a tak trochu sa ich obávajú. Dôvod je jednoduchý. Majú obavy z toho, že si s nimi nebudú môcť robiť to, čo sa im zachce. Zároveň sa môžu cítiť menejcenne a do istej miery zaúraduje aj žiarlivosť a vysoká konkurencia.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating