instagram/charlieandlauren_

Vzťahy bývajú rôzne. Každý jeden si žije svoj vlastný život, v každej dvojici platia iné „pravidlá“, zvyky, … veci, ktoré fungujú a ostatní závidia, ale aj veci, kvôli ktorým je rozchod na spadnutie. Aj keď sa neprikláňame k názoru, že za všetko zlé môže iba jeden, existuje niekoľko „chýb“, kvôli ktorým si svoj vzťah sama sabotuješ. Ktoré to sú?

Neopodstatnená žiarlivosť

Žiarlivosť je v zdravej miere to, vďaka čomu si uvedomujeme, že niekoho milujeme. No ak prekročí isté hranice, je to skôr priama cesta k rozchodu, ktorú budú lemovať neustále hádky, výčitky a nedôvera. Je jasné, že ak ho miluješ, trocha sa bojíš „konkurencie“, no ak ti nikdy nedal reálny dôvod na to, aby si robila scény, prečo máš potrebu vyvolávať pochybnosti?

Otázky o tom, kde a s kým bol, zákazy ísť s kamošmi, kontrola mobilu, … takéto hysterické správanie ti bude akceptovať iba zúfalec.

Tínedžerské správanie

Mnoho vzťahov by predišlo rozchodu, keby sa obaja dokázali správať vyspelo a nezahodili by svoju lásku kvôli detinskému správaniu. Možno to robíš aj ty, len si to neuvedomuješ. Hádaš sa s ním pre každú „maličkosť“, na ktorej v podstate nezáleží? Hneváš sa za každú blbosť či nevinný žart? Nedokážeš mu úprimne povedať, čo ťa štve? Máš pred ním tajnosti? Všetko sa to jedného dňa nabalí a vybuchne.

Neschopnosť robiť kompromisy

Osobitným znakom nevyspelého správania je aj neschopnosť robiť kompromisy. V zdravom vzťahu je to jeden zo základných pilierov fungovania. Nikto z vás dvoch nie je nič viac a nikto nie je nič menej, ako ten druhý. Obaja máte právo na svoj názor či voľbu a ten druhý to musí rešpektovať.

Ak sa nedokážeš kvôli nemu občas „obetovať“, aj keď to on pre teba robí, nečakaj, že ho to bude baviť navždy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating