Žena v klobúku

Pozná to asi každá žena. S letom prichádza nielen obdobie slnka, vody a dobrej nálady, ale aj čas, kedy máme svoje beauty problémy, ktoré sa objavujú o niečo intenzívnejšie. Na niektoré sme si už zvykli, iné nám každý rok žerú nervy dookola. Ako s nimi bojovať?

Neustále holenie sa

Hladké nohy chceme mať počas leta neustále. No len čo si ich oholíš, o pár hodín už cítiš jemné pichanie a každé ráno či večer začínaš znova svoj rituál v sprche. Je to na nervy, nehovoriac o tom, že pri nesprávnom postupe bývajú miesta podráždené, čo je pri odhalenej pokožke jasne vidieť.

Laserové či iné trvalé odstránenie ochlpenia nie je cestou pre všetky ženy, či už na to nemajú vhodný typ pokožky alebo financie. Aby si mala vždy dokonalý výsledok, nezabúdaj hlavne na pravidelný peeling a hydratáciu.

Beauty rutina na jar
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Make-up, ktorý nevydrží

Poznáš to, spravíš si dokonalý make-up a len čo vyjdeš von, už cítiš, ako by ti priam stekal dole po tvári. Nuž, teplé počasie môže za to, že sa potíme nielen v podpazuší, a že všetko, čo je tekuté, sa stane ešte tekutejšie.

Dnes však už v drogériách nájdeš mnoho produktov, ktoré sú prispôsobené takýmto podmienkam. Dlhotrvajúce produkty či spreje na zafixovanie budú tvojou záchranou. Ideálne by však bolo, ak by si svoju pleť v tomto počasí nechala voľne dýchať. Ak chceš mať ale aj počas leta dokonalé líčenie, pozri si naše tipy od vizážistky, ako na to.

Problémy v intímnych partiách

Pre mnohé ženy je toto stále tabu téma, aj keď ide o úplne prirodzenú vec. Každá žena má občas problémy v intímnej oblasti a práve počas leta to môže trápiť viaceré. Kúpanie sa vo vode na verejných priestranstvách môže spôsobovať zápaly, svrbenie či nepríjemný výtok.

Aby si znížila riziko infekcie, mala by si robiť preventívne opatrenia. Používať neparfumované vložky na ochranu a dodržiavať poriadnu hygienu s gynekológmi odporúčanými produktmi. Prehnanému „čisteniu“ s drogériovými prípravkami sa vyhni, môžu narušiť ochrannú bariéru tam dole.

Aké beauty problémy trápia počas leta teba? 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty