1.Cestovanie je náročné. A to je dôvod, prečo ho tak miluješ, pretože práve táto obtiažnosť ťa núti rásť. Nie je to vždy ľahké, niekedy nemáš žiadne peniaze a túžiš po domove, ale veríš, že to je dôvod, prečo si tu. Táto časť tvojej skúsenosti je potrebná a dobrá.

2.Len preto, že teraz  si doma, neznamená, že už nie si cestovateľka. Cestovanie je súčasťou tvojej identity, je to niečo čo je v tebe, v tvojom srdci. O chvíľu sa opäť budeš túlať niekde svetom 🙂

Foto: unsplash.com

Foto: unsplash.com

3.Ži v prítomnosti! Nesnaž sa sústrediť na fotenie ani na rozprávanie svojich dobrodružstiev. Zameraj sa na rozhovory s ostatnými cestovateľmi a pozoruj krásy miesta, na ktorom si. Ako to tam vonia? Odkiaľ ľudia berú energiu? Sú podobní našej kultúre? Strať pojem o čase a ži pre daný okamih.

4.Nemusíš sa cudzí jazyk naučiť za noc. Nebuď na seba tak kritická, trpezlivosť ruže prináša.

5.Je v poriadku, ak sa odchýliš od svojho plánu. Aj to je zmyslom cestovania. Ak si si myslela, že stráviš dva týždne tu a dva týždne tam, no život ťa zobral iným smerom, povedz áno zmene a choď. Nájdi dobrodružstvo a uži si to.

Foto: puckermob.com

Foto: puckermob.com

6.Tvoja rodina bude na teba doma čakať, aj keď sa vrátiš. Je super, ak niekedy urobíme niečo pre seba. Niečo, čo napĺňa nás. Ak je to cestovanie, tak neseďme doma.

7.Vzťahy prichádzajú a odchádzajú. Ak je cestovanie to, po čom teraz túžiš a tvoj partner tomu nerozumie, je to v poriadku. Nech na teba nečaká. Koľkokrát ľudia robia chyby, že sa na veci pozerajú len na základe otázky vzťahu, a potom, keď vzťah skončí, svoje rozhodnutie oľutujú. Navyše, ak ti partner pomáha v plnení tvojich snov, rád by išiel s tebou. Takže tak. Vzťahy končia aj začínajú 🙂

Foto: puckermob.com

Foto: puckermob.com

8.Od tejto chvíle je tvoj život iný. Keď sa vrátiš domov, budeš bohatá na skúsenosti, zážitky a budeš mať opäť nové cestovateľské sny.

9.Nikdy nezabudni na to, aké dôležité je myslieť začiatočnícky. Po cestách môžeš byť chvíľu nastavená na iné zmýšľanie. „Detské, bezstarostné myslenie“ je jednou z najlepších výhod cestovania, ktoré by sme sa mali snažiť využiť vo všetkých oblastiach nášho života.

Foto: thoughtcatalog.com

Foto: thoughtcatalog.com

10.Nikdy neprijímaj názory druhých ľudí ako fakt. Niektorí ti budú hovoriť, že určite by si ľutovala, keby si nevidela to a to. Len preto, že si v Paríži, nemusíš ísť do Louvru. Výlet v Anglicku môže byť kompletný aj bez návštevy Westminster Abbey! Vypočuj si názory a rady druhých, no rob a navštív to, čo chceš ty.

11.Nie si sama. Možno máš pocit, že všetci, ktorých máš rada, sú na druhom konci sveta, no tebe sa dostáva láska a pocit radosti od ostatných cestujúcich a od miestnych obyvateľov, možno len trochu iným spôsobom. Neboj sa osloviť nových ľudí, je možné, že zažívajú presne to, čo ty, a väčšinou sa ľudia nebránia novým priateľom.

Foto: puckermob.com

Foto: puckermob.com

12.Keby cestovanie bolo jednoduché, vybral by sa každý.

13.Celý život máš pred sebou. Nebuď frustrovaná, že si zatiaľ navštívila malý počet miest. To, že teraz si doma, neznamená, že už nikdy nikam nepôjdeš. Ak je cestovanie tvoja vášeň, nájdeš spôsob, ako sa na cesty vydať skôr, než si myslíš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.