unsplash.com

Zatiaľ čo máme nepochybne viac zábavy v živote, toto je 11 otravných problémov, ktorým každá jedna z nás neustále čelí.

blog-blonde-girl-girly-favim-com-2150355 foto: favim.com

1.) Je to DRAHÉ. Neustále udržiavanie si svojich blond vlasov rozhodne nie je lacná záležitosť. Treba si nafarbovať vlasy každé 4 týždne, aby sme sa zbavili odrastajúcich tmavších korienkov. Plus všetky tie šampóny a kondicionéry, ktoré sa ti starajú o nafarbené vlasy a udržiavajú ich farbu.

2.) Blond-rexia. Ja viem, že určite nie som jediná, ktorá “trpí” blond-rexiou. Mám jednoducho tie chvíle v živote, kedy rozmýšľam, že NIKDY nebudem dostatočne blond. Ide o tie krásne “zlatisté vlasy”, ktoré zas nie sú priveľmi blond, ale sú stále blond, skrátka aby som konečne mala ten ideálny odtieň.

3.) Hneď po nafarbení vlasov sa cítiš ako Grace Kelly, ale o pár mesiacov si už Britney Spears. Byť blondínkou je práca na plný úväzok. Musíš si tie vlasy stále udržiavať a dofarbovať. A taktiež to ovplyvňuje tvoju náladu. Hneď po nafarbení dokážem dobyť svet a keď sa tak nestane, už toľko sebadôvery nemám.

britney-britney-spears-34351356-500-446 foto: tumblr.com

4.) Strašidelné blond fetiše. Som si istá, že všetky blondínky už raz vo svojom živote toto zažili. Tých divných starších mužov, ktorí ti šepkajú, že “niečo ich k tým blondínam jednoducho priťahuje”.  A nehovoriac o tom, aký rozruch spôsobujeme v takom Taliansku, či Španielsku. Teraz nechcem znieť namyslene, ale niekedy sa nám venuje PRIVEĽA pozornosti.

5.) 50 odtieňov blond. Existuje tak strašne veľa rozličných odtieňov blonďavej farby, že celý ten proces vyberania si tej správnej je niekedy vážne mätúci. Chceš aby tie vlasy mali zlatý odtieň, boli biele, ako med, maslo, popolavé, platinové, či jahodovo-blond? Ja neviem! Ja len chcem byť blondína!

6.) Stereotypy. Ľudia často od teba moc neočakávajú, že budeš nejaký mega inteligent, lebo si blond. A ty si proste že” Áno, reálne som čítala Zločin a trest, realizmus je moje obľúbené obdobie v literatúre, tak to už pochop …”

7.) “Si prirodzená blondínka?” Nemôže byť táto otázka zakázaná? A ja na to vždy že “Áno, veď sa pozri na moje fotky, keď som mala 10.” A vzápätí čelím ďalšej zákernej otázke: “Ale keď si mala 14, už sú také tmavšie, ako to?”  A vtedy kapitulujem a odchádzam preč.

851e52d0290f48d20cf7cdda29b1f18d foto: tumblr.com

8.) Prezývky. Marilyn. Zlatovláska. Citrónová hlava. Rapunzel. Elle Woods.

9.) Prakticky nikdy nemôžeš nosiť žltú farbu. Niektoré blondínky síce môžu, ale ja nie som jedna z nich. Vyzerám potom tak nejako choro.

10.) Rozštiepené končeky. Tie sa stávajú každodennou skutočnosťou, keď si blond. Treba sa pravidelne nechať zastrihávať, čím sa vraciame znova k #1, že byť blond je drahá záležitosť.

11.) “Takže, dve blondínky sa snažili vymeniť žiarovku, …” Áno, neskutočne milujem tie nekonečné vtipy o hlúpych blondínkach.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty