unsplash.com

Alebo minimálne šesť rokov. Presne toto číslo nám pred pár dňami ukázalo video na Facebooku a pripomenulo nám, že sme už staré kozy. I keď by sme to aj bez tejto pekelnej sociálnej siete vedeli veľmi dobre (aj to o kozách, aj to o číslach). Však, drahá?

Štyri roky intenzívneho kontaktu sú už za nami. Pohli sme sa z miesta a tak to má byť. Napriek tomu som presvedčená o tom, že táto etapa nebola nikdy ukončená maturitnou skúškou, posledným drinkom, ani posledným „ahoj“. Bodka za naším priateľstvom neexistuje.

zdroj: unsplash.com

Ona je človek, akého v živote chceš stretnúť

A ver mi, ak ho stretneš, každý večer sa modlíš za to, aby mohol zostať. Navždy. Ona je ten typ duše, vďaka ktorému veríš, že svet je sakra krásne miesto. Ona mi ukázala, že priateľstvo je a bude veľké, ak:

1. Sa budete smiať

Osemdesiat percent vášho času musí byť o smiechu. Tak dobre, sedemdesiat – lebo debaty o nemožných mužoch zaberajú veľa času a vtedy sa zrejme nesmejete.

2. Ti dá jesť

Dá ti svoj keksík, ktorý má na desiatu, jablko z obeda. Urobí ti to najlepšie kapučíno na zemi. Uvarí kukuricu alebo milosrdne ponúkne kúsok pizze.

3. Jej môžeš ukázať svoje nedokonalosti

Neskrývaš pred ňou svoju druhú bradu (naopak, pošleš jej selfie, na ktorej si na ňu hrdá) a zo svojho tuku na brušku si robíte žarty. Keď u teba prespáva, bavíte sa o všetkých nedokonalostiach, ktoré zdobia vaše telá aj s názornou ukážkou. Lebo vedieť, že nie si divná len ty sama je skvelý pocit.

4. Spolu nadávate na mužov

To nemusím bližšie opisovať.

5. Ti podrží vlasy pri…

…veď vieš.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

6. Môžeš plakať na jej ramene
7. Dlhé telefonáty

Vaše telefonáty začínajú „Ahoj, ja volám len na pár minút, či…“, a končia o dve hodiny.

8. Ste k sebe úprimné

Ste dostatočne ironické, sarkastické, oslovujete sa všakovakými (aj hanlivými) menami a ukazujete si prostredník.

9.Viete o sebe všetko

Že ona miluje vôňu kníh a novín, poirota, vie naspamäť rôzne rozprávky z detstva, skvelo napodobňuje postavy zo Zámeny manželiek, odkiaľ je a kde má prechodné bydlisko. A ona by okamžite na teba vysypala, aká si tvrdohlavá, pedantná, neustále upratujúca, akých máte rodičov a že zbožňujete čiernu farbu, svojho psa, či taštičky z lístkového cesta s lekvárom.

10. Nevyčítate si, že vaše životné cesty sa rozdeľujú.

Ďakujem ti za každú chvíľku, kedy som naozaj žila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife