pixabay.com

Každý človek je inej povahy. Niekto je extrovert, iný zase introvert. A práve introvertoch častokrát škatulkujú ako plachých a nesmelých samotárov, čo sa neradi zabávajú. Samozrejme, že to nie je pravda. Rovnako ako týchto 10 tvrdení, ktorým však ľudia stále veria.

Mnoho ľudí, ktorých poznáme, sú introvertmi. Byť introvert v momentálnej dobe je naozaj veľmi ťažké. Možno sa nám zdá, že takíto ľudia pôsobia smutne, skľúčene či placho. Nevedia sa zabávať, nechce sa im s nikým nadviazať kontakt a všetok voľný čas musia výlučne tráviť osamote. Mnohé z týchto tvrdení však vôbec nie sú pravda. Sú to len mylné domnienky, dohady alebo predpoklady, ktorým ľudia ešte stále veria. Ako je to teda v skutočnosti? Toto je teda 10 najväčších mýtov, ktorým ľudia ešte stále veria, no v skutočnosti nie sú až tak pravdivé.

tumblr.com

Introverti neradi rozprávajú

Veľa ľudí si myslí, že introverti neradi rozprávajú. Samozrejme, že to nie je až úplne tak. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, že introverti možno nerozprávajú preto, pretože nemajú čo povedať? Takíto ľudia totiž neobľubujú konverzácie, ktoré sú v podstate o ničom. Naopak ak sa s nimi zarozprávate o nejakej téme, ktorá ich zaujíma a ktorú majú radi, tak sami uvidíte, že sa z nich stanú „najurozprávanejší“ ľudia na planéte.

Introverti sú plachí

Plachosť s nimi nemá vôbec nič spoločné, aj keď to na prvý pohľad možno tak nevyzerá. To, že je niekto introvert neznamená, že sa hneď musí báť ľudí. Introverti totiž potrebujú trochu postrčiť, potrebujú vidieť nejaký dôvod, prečo by sa napríklad s vami mali dať do reči. Čo preto musíte urobiť? Jednoducho nič. Ak sa chcete s introvertom porozprávať, proste začnite uvoľnene rozprávať. A vôbec si nerobte starosti, či máte byť zdvorilý, alebo nie.

weheartit.com

Introverti sú drzí

Aj toto je len domnienka okolia. Introverti totiž častokrát nevidia dôvod, prečo by mali chodiť okolo horúcej kaše. Jediné čo chcú je, aby boli všetci úprimní a nikto sa na nič nehral. Samozrejme, v dnešnej dobe veľa ľudí neznesie priamosť. Práve aj preto majú introverti pocit, že do spoločnosti nezapadajú a možno sa cítia pod tlakom.

Introverti nemajú radi iných ľudí

Práve naopak. Introverti si vysoko cenia tých priateľov, ktorých majú. Aj keď je pravda, že introverti majú naozaj len zopár blízkych a skutočných priateľov, ktorým veria. Ak však budete mať niekedy šťastie, a introvert vás začne považovať práve za jedného zo svojich priateľov, získali ste v ňom lojálneho a cenného spojenca. Možno práve pre to, že introverti trávia čas len s týmito blízkymi osobami si ostatní myslia, že nemajú radi iných ľudí. Teraz už viete, že z pohľadu introverta to vôbec nie je tak.

pexels.com

Introverti neradi chodia na verejnosť

Úplný nezmysel. Introverti len neradi chodia von na verejnosť, ak to má trvať dlho. Taktiež sa radšej budú vyhýbať rôznym komplikáciam, ktoré by sa nejako spájali s verejnými aktivitami. Ak niekde sú, zabávajú sa, a užívajú si, presne ako extrovertnejšie typy. Potom však príde moment, kedy by už najradšej odišli domov, znovu sa “dobili”. Vtedy je čas, keď chcú byť sami a postupne stráviť všetky udalosti, ktoré sa stali. Práve toto “dobíjanie” a znovu načerpanie energie je pre introvertov veľmi dôležité.

Introverti chcú byť vždy sami

Ani v tomto prípade to nie je pravda. Introverti, narozdiel od iných typov, si jednoducho veľmi užívajú a majú radi chvíle, keď sú sami a môžu o niečom v pokoji premýšľať. Určite viete, že introverti rozmýšľajú naozaj veľa. Nesnívajú iba keď spia. Sú radi, ak môžu vyriešiť nejaké problémy. Ale taktiež sa môžu cítiť veľmi osamelo, ak tu pre nich nebude niekto, s kým môžu tieto nové objavy zdieľať.

Introverti sú čudní

Introverti sú častokrát skôr individualisti. Vytŕčajú z radu. Vždy hľadajú nové a nové spôsoby a sú radi, ak sa to ostatným páči. Možno to ostatní ľudia nevidia, no aj introverti sa snažia testovať a posúvať svoje hranice. Rozdiel je len v tom, že introverti neuskutočňujú svoje rozhodnutia na základe toho, čo je momentálne populárne alebo trendy.

pexels.com

Introverti sú rezervovaní hlupáci

Introverti sú ľudia, ktorí v prvom rade dávajú najväčší dôraz na svoje myšlienky, úvahy a emócie. To samozrejme neznamená, že nevenujú pozornosť tomu, čo sa deje okolo nich. Ich vnútorný svet je však pre nich zaujímavejší a lepší a preto možno majú ostatní ľudia pocit, že introverti sú do seba až príliš zahĺbení.

Introverti nevedia, ako sa zabávať

Často počúvame, že introverti nevedia, čo je to pravá zábava alebo oddych. V skutočnosti však introverti radšej relaxujú v prírode alebo doma, nie na rušných verejných miestach. Nevyhľadávajú vzrušenie alebo adrenalínové situácie. Ak sú jednoducho na mieste, kde je až príliš veľa hluku a zvukov, radšej odídu niekam, kde je to pokojnejšie. Mozog introvertov je veľmi citlivý na neurotransmiter, ktorý sa nazýva dopamín. Introverti a extroverti majú jednoducho rozdielne neuro-dráhy, a preto aj zábava či oddych pre tieto dve skupiny predstavuje čosi iné.

Introverti sa dokážu “napraviť” a stať sa extrovertmi

Introverti sa jednoducho nedokážu “napraviť”. A prečo by vlastne niečo také mali robiť?  Aj introverti si zaslúžia byť uznávaní a rešpektovaní za ich prirodzenú povahu a za to, kým sú. V ich mozgu nie je žiadny prepínač, ktorý by stlačili a ihneď by sa stali takými ľuďmi, akých okolie chce mať.

Takto na záver ešte jedna zaujímavosť. Štúdie zistili, že percento introvertizmu rastie so zvyšujúcim sa IQ. Teda, jednoducho povedané, čím inteligentnejší si, tým väčší introvert sa z teba stáva.

 zdroj:9gag.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife