Dlhodobé vzťahy

Dlhodobé vzťahy sú občas poriadnou výzvou. Niektoré sa rozpadnú dokonca po dekádach rokov, no to nemusí byť váš prípad. To, že ťa občas prenasledujú negatívne a vtieravé myšlienky, vôbec nemusí byť nejakým veľkým problémom. Je to totiž úplne normálne. 

Ak sa nájdeš v nasledujúcich bodoch, nemusíš sa báť. Váš vzťah nie je v ohrození. Tieto myšlienky nenaznačujú ani to, že vás o pár rokov či dokonca dní alebo mesiacov čaká rozchod. Je úplne v pohode, ak nad týmito vetami občas premýšľaš.

Ani dlhodobé vzťahy sa nevyhnú týmto myšlienkam

1. „Je to naozaj ten pravý?“

Pochybnosti o tom, či je tvoj partner pre teba naozaj ten pravý, sú úplne bežné. Tieto myšlienky sa môžu objaviť hlavne počas zložitých období, ktorými si prechádza každý pár.

Dlhodobé vzťahy
zdroj: Pexels/Lauren Hogue

2. „Prečo už necítim takú vášeň ako na začiatku?“

Je jasné, že vášeň a zamilovanosť po čase prirodzene opadnú. Potvrdí ti to aj odborníčka v našom exkluzívnom rozhovore. To však neznamená, že sa spomedzi vás vytratila aj láska. Na partnerstve treba pracovať a hľadať spôsoby, ako ho oživiť. A uvidíš, keď zažijete pekné chvíľky, uvedomíš si, ako veľmi toho človeka miluješ.

3. „Čo keby som bola s niekým iným?“

Táto myšlienka sa ti možno vynorí potom, čo sa ti ozve chalan z minulosti. Hoci ho zdvorilo odmietneš, ako ti poradila expertka v nedávnom rozhovore, aj tak rozmýšľaš, čo by sa stalo, keby to medzi vami vyšlo. Alebo keby si mu teraz dala šancu aj napriek tomu, že si vo vzťahu … Samozrejme, že to nespravíš, len nad tým uvažuješ. A to vôbec nie je trestné, ani zakázané.

Ľudia sú od prírody zvedaví, preto nám napadajú aj takéto alternatívy. Tieto myšlienky však neznamenajú ani to, že by si mala ukončiť vzťah.

4. „Prečo mi tak strašne lezie na nervy?“

Keď si s niekým často a dlho, aj úplné maličkosti ti môžu začať liezť na nervy. Je to normálne a možno je to znak, že by si si mala nájsť trochu viac času iba pre seba. Skúste komunikovať a spoločne hľadať riešenia.

Dlhodobé vzťahy
zdroj: Pexels/Bruna Gabrielle Félix

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating