unsplash.com

Povedala si si už niekedy, že tvoj život potrebuje zmenu? Potom si zrejme aj prišla na to, že nejaká radikálna zmena nemôže prísť len tak. Chce to čas, odvahu a energiu. Avšak vedela si, že život si môžeš zmeniť k lepšiemu aj malými krokmi, ktoré môžeš ihneď aplikovať do svojho každodenného rituálu? Toto je 10 maličkostí, ktoré ti bez veľkej snahy zmenia tvoje fyzické i psychické zdravie k lepšiemu a do života prinesú vytúženú pohodu. 

1. Každé ráno začni vypitím pohára čistej vody. Aj keď sa to spomína častokrát, mnoho žien si na to nedokáže zvyknúť. Čistá voda naštartuje tvoj metabolizmus, doplní tekutiny, ktoré si počas spánku stratila a mozog začne lepšie fungovať oveľa skôr.

2. Ráno si pred zrkadlom nahlas a s úsmevom povedz, že si vďačná za nový deň, a že sa ho budeš snažiť prežiť najlepšie ako vieš. Táto jediná veta sa ti vryje do podvedomia a ver, že sila tvojej myšlienky, ti naozaj pritiahne pozitívne naladený deň.

3. Zapisuj si úlohy, ktoré chceš počas dňa splniť. Takto sa zbavíš stresu z toho, čo ťa čaká a až na konci dňa uvidíš na papieri všetko, čo si stihla spraviť, budeš sa cítiť oveľa produktívnejšie.

4. Každý deň stráv pár minút v tichu. Stačí ich 5. Bez hudby v pozadí, bez mobilu v ruke. Iba si na chvíľu ľahni a nechaj myšlienky plávať. Pokojne môžeš aj meditovať. Nech už to spravíš akokoľvek, hlavné je, aby si sa tomu venovala každý deň.

5. Zavolaj alebo napíš členovi svojej rodiny. A to každý deň. Aj jedna správa vás ochráni od odcudzenia sa. Udrž vaše vzťahy z vlastnej vôle.

6. Pozdrav, poďakuj a popros. Na tieto čarovné prejavy slušného správania nikdy nezabúdaj. Lebo tak, ako sa budeš správať k iným, budú sa aj oni k tebe.

7. Máš nejaký sen? Vystav si ho na oči! Teda, zhmotni ho do obrázkovej podoby a polož na miesto, kde sa na neho aspoň raz denne pozrieš. Tak naň nikdy nezabudneš a podvedome budeš smerovať k tomu, aby si si ho splnila. A ver, že sa tak stane skôr, ako by si čakala.

8. Chcela by si byť v kondičke, no nemáš čas na cvičenie? Začni tým, že denne prejdeš aspoň 8000 krokov. Toľko totiž stačí na to, aby si sa zdravo hýbala.

9. Poteš samú seba. Kupovať si oblečenie či kozmetiku ženu poteší, ale každý deň to naozaj nejde. Takže, ak si si práve niečo nekúpila, skús to maličkosťou. Priprav si obľúbený dezert, uprac si na stole, sprav si novú manikúru… jednoducho urob niečo pre seba, z čoho budeš mať radosť.

10. Hodinu pred spaním sa nehraj na telefóne ani počítači. Pred spánkom by si sa mala strániť modrého vyžarovania a svoje telo pripraviť na pokoj. Radšej si prečítaj knihu. Nielen, že budeš mať zdravší spánok, ale vďaka knihám si rozšíriš obzory.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife