Photo by Josh Willink from Pexels

Drahá moja stredoškolská láska, 

Myslela som si, že my dvaja budeme navždy. To naše navždy malo ale obmedzené trvanie. Pomohol si mi dostať sa z toxického obdobia môjho začínajúceho dospievania a naučil si ma, ako to vo vzťahu skutočne vyzerá. Naučil si ma milovať celým srdcom a tento druh lásky asi nikdy nepominie.

Trúfala by som si povedať, že na teba nikdy nezabudnem a vždy budeš mojou súčasťou, pretože si mi pomáhal hľadať sa vo svete, keď som ako dospievajúca žena nevedela nájsť svoje miesto. Ukázal si mi, že môžem byť kým chcem a kedy chcem.

Ukázal si mi, akým dobrým človekom môžem byť, naučil si ma rozprávať o problémoch a nedusiť ich v sebe. Naučil si ma všetko potrebné pre budúci život. Vyformoval si ma do človeka, ktorým som dnes.

Myslela som si, že budeš mojím princom. Princom môjho života.

Lenže život nie je rozprávka a my nevidíme, čo bolo s princom a princeznou, keď skončili záverečné titulky. Nevieme, či žili spolu šťastne až do smrti, alebo spolu boli len určité obdobie ich životov.

Pravdou je, že si nebol princom. Bol si mojim rytierom. Bil si sa za moje dobré vlastnosti, aby zvíťazili nad mojimi slabými stránkami a nad temnotou.

Bol si v rôznych etapách môjho života.

Od začiatkov na strednej škole, až po skúšky na vysokú školu, a držal si mi prsty, aby som zvládla vysokoškolský život, na ktorý som bola sama. Presviedčal si ma k toľkým veciam, ktoré si vedel, že sú správne, ale ja sama som na to nemala odvahu, že keby nebolo teba, neviem, kde by som bola teraz a akým človekom by som bola.

Vďaka tebe môžem povedať, že som dobrou dcérou, dobrou kamarátkou a dobrou sestrou. Stál si pri mne, keď som všetky tieto etapy formovala a ja ti za to ďakujem, ale musím ťa nechať ísť. Teraz je čas, aby som spoznala a bojovala sama za seba.

Ty si vybuduješ svoj život a možno sa o pár rokov opäť stretneme, keď budeme mať obaja vo všetkom jasno. Nechávam tomu otvorené dvere. Avšak, nateraz náš príbeh končí.

Stredoškolská láska vydrží jedna z piatich.
Ale my to (zatiaľ) nie sme.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating