Zomrela známa speváčka

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Pred pár hodinami svet zasiahla extrémne smutná správa. Zomrela totiž známa 31-ročná speváčka, ktorá sa preslávila najmä na TikToku. S touto informáciou prišiel portál BBC.

Americká speváčka Cat Janice, vlastným menom Catherine Ipsan, začala písať a produkovať hudbu už ako tínedžerka. V roku 2014 vydala svoj prvý album.

Preslávila sa však až piesňou Dance You Outta My Head na začiatku tohto roka. Za krátky čas sa skladba stala obrovským hitom na TikToku. Videoklip má 57 miliónov pozretí. Táto pieseň sa dokonca dostala na vrchol rebríčka TikTok Billboard Top 50 a medzi desať najlepších piesní v rebríčku Billboard Dance and electronic.

Známa speváčka prehrala boj s rakovinou

Potom, čo si Janice v roku 2022 našla hrčku na krku, diagnostikovali jej sarkóm, čo je zriedkavý druh rakoviny kostí a mäkkých tkanív. Už vtedy sa zamýšľala nad tým, čo bude s jej synčekom Lorenom, ktorý má dnes 7 rokov. Previedla na neho teda všetky práva na svoju hudbu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cat Janice (@cat.janice)

Po diagnostikovaní rakoviny sledovateľov na sociálnych sieťach informovala o svojej liečbe. Po štyroch mesiacoch, počas ktorých podstúpila operáciu, chemoterapiu a ožarovanie, Janice povedali, že porazila rakovinu. Táto zákerná choroba sa jej však v júni 2023 vrátila do pľúc.

„Dostala som drsnú správu, že rakovina zvíťazila. Tvrdo som bojovala, ale sarkómy sú príliš silné. Prenesiem práva na všetku svoju hudbu môjmu synovi. Chcela som vydať ešte jednu pieseň na moje narodeniny. Chcem, aby moja posledná pieseň priniesla radosť a zábavu. To je všetko, čo som kedy chcela počas môjho boja s rakovinou,“ priznala vtedy, o čom píše aj BBC.

V ďalšom videu fanúšikom povedala, že nádory sa jej strojnásobili v podstate za noc. A práve pred pár hodinami prišla tá najsmutnejšia správa. Cat 28. februára prehrala boj so zákernou chorobou.

„Cat videla, ako sa jej hudba dostala na miesta, kde to nikdy nečakala. Nech odpočíva v pokoji s vedomím, že sa aj naďalej bude starať o svojho syna prostredníctvom hudby. Bez vás všetkých by to nebolo možné,“ prihovorila sa jej rodina fanúšikom, o čom píše BBC.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa CLAIRE | Paris Photographer (@ladybaguette)

Zdroj: BBC

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News