Pixabay/StockSnap

V súčasnosti je obrovskou vzácnosťou nájsť partnera, ktorý dokáže ľúbiť aj tvoje nedostatky. Vernosť a dôvera je takisto veľkým problémom. Práve preto sa z niektorých žien stávajú – ľudovo povedané – stíhačky, ktoré svojho priateľa sledujú na každom kroku.

Možno však nejde iba o nedôveru alebo opatrnosť. Môže ísť aj o to, že sa ti splnil sen a získala si dokonalého chlapa, o ktorom si vždy snívala. Nechceš oňho prísť, preto sa snažíš vypátrať všetko a kontroluješ ho na každom kroku.

To sa už však môže stať chorobou. Nedovoľ teda svojim citom, aby prebrali kontrolu nad zdravým rozumom.

Zamysli sa nad svojím správaním

Ustavične ho sleduješ a nemôžeš sa dočkať, kedy ti ráno napíše? Ak ti ale nenapíše, si mu schopná zaspamovať celý Instagram aj Messenger? Každú chvíľu pozeráš na to, či bol aktívny na Facebooku? Poznáš naspamäť jeho okruh sledujúcich na sociálnych sieťach, a keď sa toto číslo zvýši, hneď pozeráš, koho začal followovať? Keď zverejnil fotku, nonstop kontroluješ, kto mu ju lajkol a okomentoval?

Ak si na väčšinu otázok odpovedala áno, niečo je zle. Vo vzťahu je dôvera na prvom mieste a všetci potrebujeme nejakú voľnosť. Aj žiarlivosť má svoje miesto, ale tá zdravá, má svoje limity, ktoré netreba prekračovať, lebo by si o svoju lásku mohla ľahko prísť.

Veľký záujem ho môže odradiť

Nesprávaj sa ako beznádejná fanatička, ktorá bez svojho idola nedokáže vydržať ani chvíľku. Možno si sa v minulosti veľakrát sklamala a to ťa núti až nezdravo stalkovať. Ako sa hovorí: dôveruj, ale preveruj.

Práve tvoj veľký záujem ho však môže odradiť. Chlapi sú plachí a nemajú radi obmedzovanie. Čím si teda nedostupnejšia, tým viac sa mu páčiš, pretože má potrebu dobývať. Aj to však rob iba v zdravej miere.

Rozdiel medzi chlapcom a chlapom

Doba v ktorej žijeme je zlá – priority sa niekam stratili a niektorí chlapi majú ženy za slúžky, ktoré sú naprogramované iba na hrádky v posteli. A tí, ktorí rovno povedia, že nechcú vzťah, majú potrebu ustavične striedať partnerky. To však robia iba nedospelí chlapci.

Silný a dospelý chlap má nastavené priority a ciele. Nemá iba prázdne slová, ale svoje sľuby plní. Dokáže ti, že ťa má rád a nehanbí sa za teba. Naopak, chváli sa tebou a podporuje ťa za každých okolností. Nemáš preto dôvod ho neprestajne kontrolovať.

Preto si partnera vyberaj podľa jeho skutkov a nepozeraj iba na slová, ktoré nemusí splniť. Ak o teba stratí záujem zo dňa na deň, nerob si z toho ťažkú hlavu. Nevtieraj sa mu, a ak ti po čase opäť napíše, ani mu neodpisuj. Nestojí o tvoju pozornosť. Ten pravý o teba bude bojovať a nestratí záujem nikdy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating