Zdravý Mikuláš
Unsplash/Farzin Yarahmadi, Instagram/ateliermg.sk

Nezáleží na tom, či sme deti alebo sme už dávno dosiahli prah dospelosti, na Mikuláša sa tešíme vždy. A zároveň stále tajne dúfame, že si na nás niekto spomenie, nech už je to partner, kamoška alebo rodičia. Ak ty sama pripravuješ niekomu balíček, nemusíš siahnuť len po bežných sladkostiach. Aj zdravý Mikuláš totiž môže byť chutný a potešujúci. 

Ak nevieš, čo zdravšie by si mohla do balíčkov ukryť, máme pre teba 8 tipov. Potešia sa im malí aj veľkí, takže si z nich zaiste vyberieš to, čo tvojim blízkym urobí radosť. Pri jedení budú mať aspoň o čosi menšie výčitky svedomia než by mali pri klasických čokoládach.

Oriešky

Ide o jednu zo zdravých pochúťok, ktorú si môžeme dopriať každý deň ako snack. Zvoliť ich môžeš v ich naturálnej podobe alebo v čokoláde, aby sa aspoň trochu zachovala mikulášska sladkosť.

Orechové maslá

Ak o niekom vieš, že obľubuje arašidové, mandľové alebo iné orieškové maslo, môžeš si byť istá, že takýto produkt ho (ju) v balíčku poteší. Môžeš vybrať napríklad nezvyčajnú príchuť alebo kombináciu.

Sušené ovocie

Ideálne sušené mrazom, ktoré nie je presladené ako to klasické. Tiež ide o perfektný produkt na chrumkanie, ktorý chutí aj deťom.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife