vlasy

Zdravé vlasy plné lesku sú snom každej ženy. Ale ako ich docieliť, keď nechceš jesť lieky a inú medicínu? Určite používaš rôzne kondicionéry, balzamy a venuješ sa dlhým procesom, kým si dáš vlasy do poriadku. Avšak na ich hustotu a lesk vplývajú aj iné činitele, konkrétne rôzne domáce rady, pri ktorých ti stačí zmeniť stravu.

Zdravá strava je základom tvojho tela, aby sa cítilo plné energie. Ak prijímaš dostatok železa a proteínov, má to dopad aj na tvoje vlasy. Tieto vitamíny ich totiž vyživujú zvnútra. Vďaka nim docieliš pomalšie vypadávanie, väčší objem a tiež zlepšenie vlasovej pokožky.

Vlašské orechy

Vlašské orechy v sebe nesú množstvo vitamínov pomáhajúcich zdraviu vlasov. Obsahujú omega-3 mastné kyseliny a mimo nich ešte kopu biotínu, zinku a vitamínu E, ktoré ich vyživia a ochránia pred slnkom.

zdravé vlasy
zdroj: Pexels/Oksana D

Zelenina

Kel, špenát či brokolica sú skvelým zdrojom vitamínov C a A, ktoré tvoria maz. Ten tvoje vlasy zvlhčuje a udržiava ich pružnosť. Okrem toho tmavá listová zelenina obsahuje železo a vápnik, ktoré skvele napomáhajú krásnym vlasom bez vypadávania.

Ľanové semienka

Vieš ich konzumovať aj vcelku, ale pre výživu tvojich vlasov bude lepšie, ak ich pomelieš. Vtedy sa viac uvoľňujú omega-3 mastné kyseliny.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty