Priateľstvo z detstva

Priateľstvo z detstva je veľmi výnimočné a nie každý má také šťastie, že má vo svojom živote takúto osobu. Musí takéto kamarátstvo automaticky prerásť a zotrvať aj v dospelosti? 

Nie je to žiadnou nutnosťou alebo samozrejmosťou, skôr vzácnosťou. Je dôležité naučiť sa, že niektorí ľudia do tvojho života prichádzajú iba na obmedzený čas. To, že si sa s nimi bavila počas detstva alebo dospievania neznamená, že musia ostať po tvojom boku aj po zvyšok života.

Ak máš vo svojom živote kamarátku alebo kamaráta z detstva a nevieš, či to medzi vami má zmysel aj po toľkých rokoch, skús si odpovedať na tieto 4 otázky. Možno ti to trochu otvorí oči.

Ako sa za roky vaše priateľstvo zmenilo?

Je rovnako bezstarostné a nenútené ako na začiatku alebo vám trvá čoraz dlhšie, aby ste sa vôbec dohodli na nejakom termíne a stretli sa? Môžete byť sami sebou alebo sa musíte pred sebou pretvarovať a len sa hrať na tie osoby z minulosti?

Ak sú tvoje odpovede skôr nie, vyzerá to tak, že vaše priateľstvo z detstva nie je také pravé ako kedysi a len ho nasilu udržiavate nažive, pretože vám príde blbé ho prerušiť. No je lepšie vyložiť karty na stôl a priznať si, že to už nefunguje. Nemusíte sa rozísť v zlom, jednoducho obmedzíte svoj kontakt a uvidíte, kam to povedie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Viac z kategórieLife