unsplash.com

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ľúbil si, ale bezvýznamne. Snažil si sa, ale márne. Teraz, keď stojíš tvárou v tvár jediné, čo ti napadá, je pomsta. Chceš zničiť to, čo ničí teba. Zabiť to! Potopiť niekde na samé dno! Aby zažilo to, čo ty. Vrátiť všetko do poslednej bodky aj s úrokmi. Si ako netvor stvorený na ničenie. Pomsta zatemňuje tvoju myseľ. V tejto chvíli by si si bol schopný aj vlastnoručne zlomiť srdce, len aby necítilo to, čo cíti. Schovávaš sa za tiene noci a nezmyselné postavy. Myslíš si, že ťa zachráni, keď svoje city daruješ vymyslenej postave. Nie, sú to klamy. Všetko ťa učí utekať. A čo tak zostať? Vzoprieť sa obrovi, ktorý ťa má v pevnom zovretí. Dusí ti dušu, nivočí srdce, narúša myseľ.

unsplash.com

Rany na srdci sú ešte nezahojené a ty už vymýšľaš stratégiu k víťaznému boju. Dobre vie, ako hrať, ale aj tak nevyhrá. Ešte ťa posúva vpred nenávisť. Strácaš samého seba, kvôli sebe. Tvoje nehynúce túžby zničiť, ničia teba. Nevieš kade preto, že si stratil svedomie. Pokúšajú ťa a ty ideš sám temnotou, prázdnotou, sám sa topíš a nie je tu nik, kto by podal záchranu vestu, ktorou je nádej. Bojuješ bezhlavo. Nezáleží ti, koľko bude zranených, ide tu iba o výhru. Tvoju výhru. Parazitujú ťa všetky spomienky. Podkopávajú všetky krásy. Nemáš silu, ale hrdosť nedovolí koniec.

usnplash.com

Ego stúpa a vojna hustne. Keď zničíš to, čo ničí teba, zničíš aj seba. Je to ako nevyriešiteľná rovnica. Svoju dušu dusíš v dyme, ktorý bol kedysi nehynúci oheň. Šľahal až po najvyššie poschodie. Zostal si sám. Sám hľadáš útočište, pred svojimi citmi. Zbabelo bežíš od svojich chýb. Nepriznávaš sa za svoje činy. Nikdy už nebudeš taký, ako predtým. Bolesť zmenila tvoje vnútro. Slzy poznačili tvoje oči. Tvoja tvár už nikdy nebude žiariť, ako v tej jeden zázračný deň.

unsplash.com

Všetko padlo. Zmizla aj posledná nádej. Stratil si všetko, po čom si túžil.  Zlo sa zmocnilo šance. Občas máš pocit, že si len obyčajná figúrka. Hráš ťažkú hru. Musíš sa stať na prosto bezcitný, aby si vyhral. Zahodiť musíš aj všetky sny, túžby, city. Musíš stratil srdce, aby si necítil vinu, za nevinné obete. Vernosť sa ti stane neznámou. Pôjdeš hlava-nehlava a zabiješ to, čo zmenilo tvoj svet. Keď bude po všetkom zomrieš. Zabije ťa prázdnota. Zmysli ochabnú a slzy budú tiecť.

Vyhral si, ale na nič si nezabudol. Vtedy si povieš: ,,Nikdy som ťa nemala stretnúť.“ 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating