Atmosféra hustla aj v utorkovej časti Bez servítky. Minulý týždeň sme si vychutnali, alebo teda súťažiaci si nevychutnali jedlo Samuela a hádku či ponižovanie medzi súpermi. Tento týždeň sa za stolom takisto zišla zaujímavá päťčlenná zostava v zložení skladníčky Andrey, motorkára Vlada, čašníčky Katky, kuchára Marka a Ingrid. 

Nezačalo to podľa predstáv

Spočiatku sa zdalo, že drámu si tento týždeň neužijeme, no opak je pravdou a zdá sa, že situácia v Bez servítky sa zase bude postupne vyostrovať. Už v pondelok padol hrebienok Vladovi, ktorý nenavaril podľa predstáv a Marko si vo svojom tanieri dokonca našiel vlas. Odmietol tak dojesť dezert.

Druhou hostiteľkou bola čašníčka Katka, ktorá deň začala s obrovským sebavedomím a odhodlaním tromfnúť ešte aj svojho kuchárskeho kolegu. „Nechcem počúvať kritiku. Dnes chcem počúvať iba chválu,“ priznala hneď potom, ako si všetci súťažiaci sadli za stôl.

Začiatok Bez servítky
zdroj: TV JOJ/Bez servítky

Predjedlo ako z rozprávky

47-ročná čiernovláska svoj večer začala krásnym slaným pohárom. Do pohára na stopke vložila zemiakový šalát, šunku, salámu syr a ozdobila ho jedlými kvietkami. Väčšina hostí pri stole jej to však skritizovala.

Súťažiaci sa najprv pustili do toho, že hostiteľka nevedela, o aké jedlé kvetiny ide. „Katka, nehnevaj sa, kvety papať nebudem, nie som na lúke. A keby som ich mala papať, tak by som asi mala vedieť, o aké kvetiny ide,“ povedala mamička Ingrid.

Predjedlo v Bez servítky
zdroj: TV JOJ/Bez servítky

„Mala by si vedieť, čo to je,“ vyrukoval zase Marko. „Áno, máš pravdu, mala by som vedieť, ale bohužiaľ, neviem,“ odpovedala mu Katka. Súťažiaci potom ešte doplnili, že to bolo esteticky super, no jedlo v pohári bolo veľmi nepraktické.

Aj polievkou a hlavným jedlom čašníčka ohúrila len vzhľadovo. Jej súperi šampiónovu polievku popísali ako krupicovú kašu v škôlke a neuspela ani panenka uložená na zelených cestovinách, ktoré sa vraj nedajú rozvariť. A práve pri tomto chode už hostiteľka nezniesla kritiku a súťažiaci ju museli trochu schladiť. „Fuj, nejako to tu začína zaváňať alibizmom,“ podotkla 42-ročná matka v domácnosti.

Program v Bez servítky
zdroj: TV JOJ/Bez servítky

Čerešničkou na torte bolo aj rozprávanie o prechode priamo pri stole, čo odsúdili všetci štyria hostia. Marko sa totiž hostiteľky spýtal, prečo sa správa čudne a ona popísala svoje problémy.

Hostia sa do Katky poriadne pustili. Myslíš, že ich kritika bola na mieste alebo hľadali chyby tam, kde neboli? Je to taktika?

Zdroj: TV JOJ/Bez servítky

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.