DASH diéta, chudá žena, chudnutie

Upravená strava a dostatok pohybu by mali byť neodmysliteľnou súčasťou na tvojej ceste za vysnívanou postavou. Avšak nie všetky diéty, ktoré na nás číhajú, sú aj zdravé. Toto je údajne najzdravšia diéta na svete, ktorú opísal aj portál Healthline.

Mnohé túžime po štíhlych postavách a skúšame všemožné spôsoby, ako sa k tejto našej túžbe priblížiť. Z každej strany na nás číhajú rôzne trendy diéty, avšak niektoré môžu skôr ublížiť, než vyjsť na úžitok. Najmä pokiaľ ide o tie radikálne.

Odborníci a rôzni tréneri sa zhodujú na tom, že ľudia by sa mali sústrediť nielen na samotné chudnutie, ale aj to, ako daná diéta vplýva na naše zdravie. V našom článku TU sa dočítaš o tom, prečo slávna keto diéta nie je vhodná pre každého. Tentokrát ti predstavíme diétu, ktorá podľa odborníkov patrí medzi najzdravšie na svete. Počula si už o nej?

DASH diéta

DASH diéta znižuje vysoký krvný tlak a pravdepodobnosť srdcových ochorení. Portál Healthline uvádza, že vznikla potom, ako si vedci uvedomili, že ľudia, ktorí jedia prevažne rastlinnú stravu, nemávajú problém s vysokým krvným tlakom.

Prečo sa mi nedarí schudnúť
zdroj: Pexels/Oleksandr Pidvalnyi

Nebezpečenstvo vysokého krvného tlaku

Vysoký krvný tlak postihuje podľa Healthline takmer polovicu svetovej populácie. Čím si staršia, tým sa toto riziko zvyšuje. Tento zdravotný problém súvisí s vyššou pravdepodobnosťou ďalších rôznych chorôb, ako sú srdcové ochorenia, zlyhanie obličiek či mozgová príhoda.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness