Americký herec smrť

Vo veku 90 rokov zomrel americký herec Bill Cobbs, ktorý je známy z filmov ako Osobný strážca či Noc v múzeu. Umelec skonal v utorok 25. júna v americkom štáte Kalifornia a bol obklopený svojou rodinou. Potvrdil to jeho agent Chuck I Jones, ktorý dodal že Cobbs zomrel prirodzenou smrťou.

Wilbert „Bill“ Cobbs bol americký filmový a televízny herec, ktorý hral vo viac ako 120 filmoch a televíznych programoch.

Narodil sa v Clevelande v Ohiu rodičom, ktorí synovi vštepovali zmysel pre pokoru a sebestačnosť. Osem rokov slúžil v námornom letectve ako radarový technik, pracoval tiež v spoločnosti IBM a v Clevelande predával autá. K herectvu sa pritom dostal až ako 36-ročný.

Od amatérskeho herca po Hollywood

Ako amatérsky herec v mestskom divadle Karamu House Theater účinkoval v hre Ossieho Davisa, ‚Purlie Victorious‘ a v roku 1970 odišiel do New Yorku, aby si našiel prácu ako skutočný herec.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Complex Pop (@complexpop)

Aby sa mohol v pokoji pripravovať na konkurzy, prijal prácu v predajnom oddelení spoločnosti NBC. Vstrebával informácie zo života, pripravoval sa na svoje úlohy a skúšal rôzne zamestnania, napríklad ako vodič taxíka, opravár kancelárskeho nábytku, predavač hračiek alebo predajca reklamy.

Hral v pouličných divadlách a potom si ho všimla televízia. Zahral si vo vzdelávacej sérii Vegetable soup, neskôr vo filme Prepadnutie vlaku z Pelhamu.

Neskôr sa objavil vo filmoch ako Farba peňazí, Podozrivý, Osobný strážca, Demolátor, 12 podmienok dedičstva, V tieni gangu, Noc v múzeu, či mnohých ďalších.

Zdroj: People.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News