unsplash.com

Odbúrať myšlienky v telocvični

Hnev, zlosť, depresia, sklamanie, smútok – všetky tieto emócie sú prirodzené, ale zlé pre tvoju psychiku. Je ťažké sa ich zbaviť. Jedným z najlepších spôsobov je vybiť si ich z hlavy v telocvični alebo iným športom. Pri cvičení na nič nemyslíš a zároveň uvoľňuješ potrebné endorfíny, ktoré vyvolávajú dobré pocity. Navyše robíš niečo pre svoje telo (veď vieš, nech vidí o čo prišiel).

Vymazať si ho z priateľov

Nie len, že by si ho mala prestať sledovať na sociálnych sieťach, ale mala by si s ním absolútne prerušiť kontakt na 60 dní. To je presne čas, za ktorý si stihneš pretriediť myšlienky a pocity. Je lepšie nevidieť, čo sa v jeho živote deje, inak ťa to bude držať v minulosti.

Starať sa o seba

Je veľmi ľahké v porozchodovom stave spadnúť do režimu „všetko mi je jedno“. Veľa žien v depresii ostáva ležať v posteli, smútok zajedajú, a čerstvý vzduch a slnko dlho nevideli. To však môže iba narušiť tvoje sebavedomie. Je dôležité, aby si si vytvorila zdravý životný režim, s ktorým sa rýchlejšie vrátiš späť do „normálu“. Samozrejme, pár dní takto smútiť nie je zlé, ale ak to trvá príliš dlho, mala by si sa zamyslieť nad tým, či neničíš len seba.

Prijať pomoc od kamarátok

Ak existuje vec, na ktorú sa môžeš určite spoľahnúť, tak sú to tvoje priateľky. Alebo aspoň tá najlepšia, ktorá je tu vždy pre teba. Neodmietaj ich, ak ti chcú pomôcť. Aj podpora vo forme rýchleho rozhovoru sa vždy cení.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

Zbaviť sa všetkého, čo ti ho pripomína

Držať sa vecí, ktoré si od neho dostala, alebo máte na ne spoločné spomienky ti naozaj nepomôže. Budeš myslieť len na to dobré, a na všetko zlé akoby si zabudla. Zíde z očí, zíde z mysle – takže všetko von!

Plakať, plakať a plakať

Plač je mechanizmom, ktorým sa telo zbavuje nadmerného stresového hormónu. Preto sa vždy po vyplakaní cítiš oveľa pokojnejšie, tak akoby všetko zlé zrazu pominulo. Takže, nedrž v sebe svoje slzy. Po rozchode je normále vyplakať si oči. Práve naopak, bolo by divné, ak by si nemala potrebu sa vyplakať. Naozaj to pomáha.

Počúvať smutné pesničky

Niekedy ten plač nejde na povrch a potrebuješ nejaký stimul, ktorý vytlačí tvoje pocity na povrch. Dobrým tipom sú smutné pesničky o láske, ktoré zaručene zafungujú. Poplač si pri nich večer a uvidíš, že čoskoro príde deň, kedy si uvedomíš, že ich už viac počúvať nepotrebuješ.

Zamestnaj sa tým, čo máš rada

Nakupovanie, koníčky, šport, umenie, či dobrý kúpeľ. Do svojho rozvrhu zahrň viac vecí, ktoré miluješ. Tvoja myseľ tak nebude mať čas premýšľať nad tým, čo ťa ranilo.

 

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating