Photo by Kev Costello on Unsplash.com

Možno sa nenachádzaš práve tam, kde chceš, ale svojim spôsobom je to tiež dobré. Život vie byť poriadne nečakaný a tie najťažšie skúšky nám dáva, keď to najmenej čakáme.

Naplánuješ si dokonalú budúcnosť s plánom na desať rokov. Nič sa nemôže pokaziť a chceš, aby všetko fungovalo tak, ako má. Škola, mimoškolské aktivity, práca, kariéra, priateľ…potom možno svadba, deti a iné radosti. 

Nie však všetko, čo si plánujeme, vyjde tak, ako chceme.

zdroj: Photo by Manuel Goche on Unsplash.com

Keď si smutná a sama, chceš jediné: dobrý život. Chceš taký život aký si si naplánovala. Hovoríš, že nič viac nepotrebuješ ku šťastiu. Verím ti, pretože keď strácaš nádej a zdá sa ti, že je všetko čierne a bez šance, túžiš len po dobrom živote. Nemusia tam byť výborné výsledky v škole a luxusná kariéra. Len život, ktorý by si milovala a vychutnávala si ho plnými dúškami.

Tak ja ti niečo poviem, tvoj život nebude dobrý, bude lepší než si myslíš. Možno to teraz nie je skvelé a ani podľa tvojich predstáv, no musíš to vydržať.

Aj keď sa ti zdá, že je celý svet proti tebe, nie je. Si milovaná a obklopená ľuďmi, ktorí ťa milujú a stoja pri tebe. Aj keď sa ti zdá, že neexistuje iné riešenie, existuje. Spojíte sa spolu a niečo vymyslíte. Aj keď sa ti zdá, že sa ti nedarí a všetko čo urobíš je zbytočné, nie je. Nemôžeš o sebe pochybovať.

Bude to lepšie než si myslíš a dokonca za kratšiu dobu než si myslíš. Nauč sa odpúšťať, opúšťať a milovať. S týmito tromi vlastnosťami to pôjde rýchlejšie a jednoduchšie.

Ak sa ti zdá, že je to príliš ťažké, niektorých zlých ľudí opusti. Ak sa ti zdá, že sa nevieš pohnúť z miesta, odpusti si staré chyby a začni znovu. Ak sa ti zdá, že je svet krutý a je tu málo lásky, miluj ty.

Z celého srdca… pretože potom to bude skvelé.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife