Pár v červenom svetle

Ruku na srdce, keď nájdeš svojho pána vyvoleného, chceš byť jeho jediná. Aj pomyslenie na to, že pred tebou mal inú ženu, vie zabolieť. Vtedy nechávame rozum bokom a žiarlivosť nás ovládne. Ale čo ak tvoj drahý nemal v minulosti len jednu či dve ženy? Čo ak ti naozaj vadí to, koľko partneriek mal pred tebou?

Sú muži, ktorí sa držia jednej partnerky ako kliešť. Sú muži, ktorí si hľadajú lásku, no musia po nej pátrať vo viacerých vzťahoch. A sú aj muži, ktorí chodia od jednej k druhej, len aby si užili. Ale, presne také sme aj my! No aj napriek tomu niekedy mužov odsudzujeme. Niektoré z nás nechcú chlapa, ktorý mal v posteli viac ako 3 ženy, iné zase trápi viac to, či nebudú podvedené, pretože si nie sú isté jeho vernosťou.

Tri priateľky sa držia
zdroj: Pexels/APG Graphics

Čo určuje fakt, koľko partneriek mal?

Čo ak si ty tá, ktorá sa zamilovala. Vážne, nie tak pobláznene. Ale tvoj rozum ti hovorí, aby si mu šancu nedávala, lebo tvoje morálne presvedčenie nie je stotožnené s jeho minulosťou. A teraz si úprimne odpovedz na otázku, aký vplyv to skutočne má na váš vzťah? Jasné, ak bol známy sukničkár, zrejme budeš dlhodobo žiť v strachu z nevery či náhleho rozchodu. Toto je však vec, ktorú si musíš v sebe upratať sama a on by ti nemal dať dôvod na obavy.

Ale čo ak ťa netrápi nič iné, len to, že bol s inými? Veď to bola jeho minulosť a každý z nás nejakú má. Ty si ešte nebola vo vzťahu s iným? Ak je teraz s tebou, si pre neho jediná len ty. A bodka. Jeho bývalé romániky nemôžu ovplyvňovať to, čo máte medzi sebou vy dvaja. Prečo by si mala nejakým cudzím ženám dovoliť, aby ťa trápili, keď ony o tom nemajú ani poňatia?

Tak, ako ich netrápi jeho nový objav, nemalo by ani teba trápiť to, s kým a kedy bol, keď ešte nemal v živote teba. Teraz je on tvoj a ty si jeho. Tak do tejto dvojice neťahaj duchov minulosti.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating