unsplash.com

Ak budeme spolu niekedy hrať hru, kto koho miluje viac, vždy vyhrám. Pretože to, že poviem, že ťa milujem viac, neznamená, že ťa milujem viac, než milujem seba. Znamená to, že ťa milujem viac, ako naše zlé dni, ktoré máme pred sebou. Znamená to, že ťa milujem viac, ako všetky naše hádky, ktoré nás čakajú. Znamená to, že ťa milujem viac, než všetky naše rozdiely medzi nami, ktoré sú dokonalé. Milujem ťa jednoducho viac. 

Ale musíš pochopiť, že som žena, ktorá to nemala ľahké. Boli tu dni, kedy som sa nenávidela. Boli tu dni, kedy som plakala viac než dosť vo vani plnej vody, aby nikto nepočul moje výkriky. Boli tu dni, kedy som nezvládala čakanie na teba. Na niekoho, s kým to všetko bude stáť za to. Boli tu dni, kedy som nevedela prijať to, kým som, len preto, že som bola spoločnosťou odmietaná. 

No keď spolu trávime čas, prišla som na to, že ťa potrebujem. Potrebujem ťa viac, ako moju rannú kávu. Potrebujem ťa viac, ako potrebujem slnko na mojej pokožke. Potrebujem ťa viac, než si vieš predstaviť. Potrebujem ťa na to, aby som tu prežila. Potrebujem ťa, pretože ty si mi ukázal, aké je milovať. 

Keď som bola malá, myslela som si, že randenie je o červených ružiach a drahých jedlách. No pomaly zisťujem, že randenie je, keď sa podelíme o pizzu a donesieš mi kvety natrhané na lúke.

Takže prosím, vyber si ma. Chcem vedieť, že ma tiež miluješ viac, než všetko zlé, čím si si musel prejsť. Chcem vedieť o tvojich snoch, keď budeme pri pohári vína rozoberať naše predstavy o živote. Chcem vedieť, koľko západov slnka si už videl, keď si bol sám. Chcem ťa počuť spievať o druhej ráno, keď budeme vonku. Chcem zažiť, že spolu upečieme brownies. Chcem cítiť, že si rozumieme aj bez slov. Chcem, aby sme si kúpili cukrovú vatu na jarmoku. Budem ti ju vyberať z vlasov a ty sa budeš hnevať a hovoriť, že budúci rok si ju už nekúpime. Chcem, nech to nie sme len „ja“ alebo „ty“, ale aby sme to reálne boli „my“.

Chcem, aby si cítil medzi nami chémiu. 

Ja ju cítim. Som ochotná dať všetko za to, aby som bola s tebou. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife