unsplash.com

Odpustiť. Všetkým, ktorí nás sklamali, všetkým ktorí nám neverili. Každému, kto nám ublížil a hlavne sebe. Za to, že sme to neurobili už oveľa skôr.

Ak chceme byť šťastní, potrebujeme byť spokojní v našom vnútri. Potrebujeme pokoj a lásku či už k sebe samým, alebo nášmu okoliu. Nenávisť plodí len hnev, ktorý sa v nás kopí a nedovolí nám byť spokojnými. Práve láska je to, čo nás napĺňa šťastím. Vôbec nehovorím o láske, akú poznáme z romantických filmov. Ani o láske medzi mužom a ženou. Je úplne jedno, aký druh lásky v sebe chováte a pestujete. Láska k sebe, k svojej rodine, k svojim koníčkom, priateľovi, či domácemu miláčikovi. Všetko to je pozitívny cit, ktorý by sme v sebe mali zveľaďovať.

elitedaily-dylan-and-sara-gorgeous-woman-800x400 elitedaily.com

To, čo si posadíš, to aj zožneš. Keď posadíš nenávisť a hnev, nemôžeš očakávať, že ti vyrastie láska a pokoj. Máš v sebe úrodnú pôdu, ktorá ti dáva to najlepšie zo seba. Ak do nej zaseješ semienko šťastia a budeš sa o neho dôkladne starať a zalievať ho pozitívnou energiou, bude rásť a naplní ti celú dušu plodmi.

A takisto je to aj s dávaním a prijímaním. Čím viac lásky dáš, tým viac jej dostaneš. Čím viac úsmevov rozdáš, tým viac sa ti vráti. Tretí Newtonov zákon hovorí jasne: „Bez akcie nie je reakcia.“ A takto to nefunguje len vo fyzike, ale aj v našich životoch. Poriadne si rozmysli, akou energiou chceš oplývať. Pretože to, čo rozdáš, to sa ti vždy vráti a niekedy aj mnohonásobne silnejšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife