Instagram/sagonialazarof/cynthiadhimdishair

Vlasy sú síce našou korunou krásy, no nie vždy máme chuť vystavovať svoju hrivu svetu na obdiv. Máme s nimi totiž večné problémy a len málokedy vyzerajú tak, ako by sme si želali. Niektoré sú suché, iné sa rýchlo mastia. Jedna ich má riedke, druhá príliš husté. Tá, čo má rovné, chce vlny, a tá, čo má prirodzené kučery, siaha po žehličke, … nuž, je to nekonečný kolotoč ženských problémov.

Tentokrát sa však zameriame práve na objem, pri ktorom sa zhodneme, že taký fresh, ako keď odchádzame zo salóna, chce mať asi každá z nás. Kaderníka doma mať asi nemôžeš, no to ešte neznamená, že si „volume look“ nevieš vytvoriť aj sama. Stačí poznať zopár dobrých rád, párkrát si to vyskúšať a už to budeš mať v rukách!

Vybrané tutoriály ti ukážu, ako na to presne krok po kroku.

Na čo by si pri vlasovom stylingu nemala zabúdať:

  • Nie je umývanie ako umývanie. Ak je tvojím cieľom objem, dobre si skontroluj, či máš všetok produkt z hlavy poriadne opláchnutý. Inak môže tvoje korienky ťažiť a tým pádom nebudú vydvihovať vlas.
  • Vyberaj si produkty určené práve na objem. Šampón, kondicionér, maska, sprej na rozčesávanie, lak, … takmer každý produkt už je aj vo verzii pre jemné vlásky, ktoré potrebujú nadvihnúť.
  • Fén a kvalitná kefa musia byť tvojimi kamošmi. Spolu s dobrou technikou ti to pôjde jedna radosť.

Máš dlhé a ťažké vlasy? To neznamená, že musíš zabudnúť na objem

Aj pre krátkovlasé dámy tu máme rýchly tutoriál

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty