Pexels/Kuya Yus

Starostlivosť o naše zdravie a telo je jednou z dôležitých vecí v našom živote a u nás žien obzvlášť. Najradšej sme, ak ich máme oboje. My, nežnejšie pohlavie sa však chceme navyše aj páčiť a pôsobiť príjemne nielen na naše polovičky, ale i na naše okolie.

V jednoduchosti je krása a pri tejto téme zostaneme i dnes. Naposledy sme sa pýtali vizážistky Veroniky Queue na rady a tipy k dosiahnutiu prirodzeného denného líčenia. Teraz sme sa nezabudli opýtať ani na starostlivosť o naše obočie. Zaujímala nás táto téma, pretože aj táto časť našej tváre o nás môže prezradiť mnoho, i keď sa to na prvý pohľad nezdá. Spôsoby, akými mu môžeš venovať svoju pozornosť, nám priblížila taktiež a my sa o nich rady podelíme opäť aj s tebou.

Aj podľa slov vizážistky je obočie dôležitou súčasťou tváre a rovnako sem môžeme zaradiť aj jeho starostlivosť. V prvom rade je potrebné zvoliť si správny tvar a hrúbku svojho obočia, a to prostredníctvom pinzety, nite alebo depilácie. Chĺpky vytrhávame odspodu.

Najjednoduchšie riešenie

Najjednoduchšou alternatívou je zveriť svoje obočie do rúk odborníka, ktorý sa ti bude starať o obočie pravidelne. Mohlo by totižto dôjsť k nesprávnemu vytrhaniu chĺpkov, a tým aj k narušeniu správneho tvaru. V prípade ak si ho upravuješ doma, radšej si vytrhaj menej ako viac.

Dokresľovanie

Jednoduchou metódou je tiež dokresľovanie obočia prostredníctvom ceruzky, tieňov, gélov alebo špirál, ktoré sú určené konkrétne na úpravu obočia. Samozrejme nájdeš aj iné široké spektrum produktov, ktoré ponúkajú rôzne značky.

Farbenie

Ďalšou z metód je farbenie obočia, ktoré vydrží 1-2 týždne a závisí od typu a kvality chĺpkov. Farbu je potrebné prispôsobiť aj farbe vlasov.

Iné alternatívy

V prípade, že nemáš obočie alebo jeho chĺpky nedorastajú, môžeš využiť metódu permanentného tetovania, a to microblanding alebo púdrové obočie. Tým si zároveň uľahčíš aj jeho celkovú dennú úpravu a zachováš zároveň správny tvar. „Najnovšou metódou je taktiež aj laminácia obočia, ktorá slúži na vytvarovanie obočia a zvýraznenie jeho prirodzeného tvaru. Je vhodná pre ženy, ktoré majú neposlušné husté, príliš tenké alebo asymetrické obočie,“ doplnila na záver Veronika Queue.

4 tipy pre dokonalé obočie nájdeš aj v tomto videu

Spôsob, ktorým môžeš mať obočie ako modelka, nájdeš v tutoriáli Martiny Horňákovej

Ako správne a prirodzene nakresliť obočie v pár krokoch sa dozvieš taktiež v tomto videu

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty