Pexels/Marko Klaric

Stáva sa to, a obzvlášť v dnešnej uponáhľanej dobe. Častokrát nevieš, čo skôr, a kde ti hlava stojí v tomto predvianočnom čase, keď je všade veľa práce a nielen doma. Táto moderná doba má však predsa niekoľko pozitív, ktoré môžeš využiť aj práve teraz, keď si sa k nákupu vianočných darčekov z rôznych dôvodov jednoducho ešte nedostala. 

Buď v kľude, tvoji najbližší sa o tom vôbec nemusia dozvedieť. Bude to takým malým tajomstvom a navyše nie je absolútne nič stratené. Práve naopak, je veľká šanca, že pokiaľ poznáš obdarúvanú osobu dokonalo, darčekom môžeš trafiť klinec po hlavičke.

Kozmetika

Pokiaľ vieš, akú kozmetiku obdarovaný používa, vyhrala si. Zakúpiť ju môžeš v ktorejkoľvek drogérii. Ak by si si však výberom nebola istá, skús staviť na niečo úplne nové, s čím máš skúsenosti, napríklad ty alebo tvoji známi. Osobná recenzia je častokrát tá najlepšia. A vieš ako sa hovorí, kto nevyskúša, nevie. Možno práve svojím výberom inšpiruješ danú osobu úplne niečím novým, čo ešte nikdy neskúsila. Ideálne je, ak si spomenieš, aký produkt či značku chcela niekedy vyskúšať, ale kvôli cene alebo nerozhodnosti, tak nakoniec neurobila.

Darčekové poukazy

Zakúpiš ich ihneď online a bez problémov. Dôležité v tejto veci je zamerať sa na podstatu. A teda na to, čím by si chcela obdarovanej osobe spraviť radosť. V prípade, že má rada knihy, zameraj darčekový poukaz na ich nákup. Podobné je to napríklad aj s predplatným obľúbeného webu, novín alebo časopisov.

Čo by si povedala na darčekové predplatné kávy? Ak je tvoj blízky milovníkom práve nej, poobzeraj sa po online shopoch, ktoré ponúkajú predaj kvalitnej kávy. Môžu si ju pravidelne objednávať alebo im jednoducho príde každý mesiac balíček s ich obľúbeným nápojom. Podobné je to s online kurzmi.

Možnosti sú skutočne neobmedzené. Niekedy sú najlepšie aj také všeobecné poukazy do nákupného centra či na zľavový portál, kde si každý sám vyberie podľa seba. Postačí, ak v pokoji popremýšľaš nad poukazom, najvhodnejším pre danú osobu a máš o darček akéhokoľvek typu postarané.

Doplnok do bytu

Prečo nie? Ak má tvoja kamoška alebo mamina rada akékoľvek doplnky do domácnosti, zájdi si priamo do obchodu, kde ich nájdeš neúrekom. Zamerať sa môžeš na kvet s pekným črepníkom vo farbe, ktorá v jej domove dominuje. Podobne je to so sviečkami, dekoračnými vankúšmi alebo akéhokoľvek doplnku, ktorý jej dom alebo byt zútulní a zároveň jej ho darček bude pripomínať teba.

Nie je nič krajšie, ako keď ti návšteva pochváli takýto kúsok a ty môžeš s radosťou odpovedať, že je to darček od tvojej blízkej osoby. Podobne to môže byť aj v prípade obdarovaného.

Spoločenská hra

Zakúpiš ju taktiež takmer v ktoromkoľvek obchode (už aj v tých s potravinami). Ak bude tvoj zámer skutočne originálny, môžete si ju zahrať spoločne vo dvojici alebo s priateľmi. Vyskúšate ju a zároveň si užijete jeden perfektný spoločný večer. Skús to, aj týmto darčekom môžeš spestriť vianočné chvíle a možno si aj prostredníctvom neho zaspomínate na zlaté staré časy, keď ste spolu trávili viac času.

Vyrobený darček

Nič viac nepoteší ako práve ten, ktorý je vyrobený z lásky a zo srdca. Pre danú osobu môže zároveň znamenať veľmi veľa a môže si ho vážiť dokonca aj viac ako akýkoľvek iný dar. Zamysli sa nad všetkými okolnosťami vzťahu s obdarovaným a určite sa ti zrodí myšlienka takého darčeka, ktorým dokážeš svojho blízkeho obdarovať. Zameraj sa na niečo originálne, čo zahreje pri srdci a zároveň poteší. Môže to byť aj album so spoločnými fotkami.

Oblečenie a doplnky

Je pravda, že oblečenie si najradšej kupuje každý sám. Pokiaľ poznáš veľkosť a štýl, choď pokojne do toho. Nič nepokazíš tiež doplnkami, akými sú šál, rukavice, čiapka či pekná šatka. A čo taká jemná bižutéria v podobe náušníc, náramku alebo jemnej retiazky? Ak je to napríklad osoba, na ktorej ti záleží a si si istá, že jej takýmto doplnkom vyčaruješ úprimný úsmev na tvári, kúp ho. O to viac budeš radšej, ak ich na vašom najbližšom stretnutí budú zdobiť uši.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife