Žena osamote
Pexels/Pixabay

Problém začleniť sa do kolektívu môže vznikať hlavne v období dospievania. Zmenou si prechádza tvoje telo, osobnosť a aj názory. Počas toho môžeš stratiť (ale aj získať) veľa priateľov.

Bohužiaľ, tieto znamenia majú problém začleniť sa do kolektívu dlhodobo.

Rak

Prvým znamením je Rak, pretože je veľmi náladový. Mnohí ľudia ho dokonca označujú za toxického, lebo vie vybuchnúť bezdôvodne a svoje emócie nedrží pod kontrolou. Kvôli tomu má problém začleniť sa do kolektívu. Nechce spolupracovať na projektoch, odmieta niekoho poslúchať a nedokáže svoje úlohy plniť včas. Je skôr samotársky typ.

Zmeniť to môže tým, že sa svoje pocity bude snažiť ovládať a náladovosť skrotí častými prechádzkami do prírody. Objímanie stromov nie je len povera, ale naozaj funguje na dobrú náladu.

Žena v oranžovej košeli
zdroj: Pexels/Lucas Queiroz

Lev

Lev si jednoducho nevie pomôcť, ale je veľmi žiarlivý a všetkým niečo závidí. Kvôli tomu má problém zapadnúť. Všetkých okolo seba rozhnevá, urobí v miestnosti dusnú atmosféru a potom povie, že chce pracovať spoločne. Takto to jednoducho nefunguje. Nedokáže pochopiť, že žiarlenie nie je správne a hlavne v kolektíve nemá miesto.

Zmeniť to môže tým, že pochopí svoju hodnotu. Keď ju uvidí, nebude mať nutkanie žiarliť na ľudí okolo a dostane sa do dobrej nálady. V príjemnej atmosfére sa mu bude pracovať lepšie.

Škorpión

Posledné znamenie z trojice je Škorpión. Nevie sa začleniť do kolektívu hlavne preto, že je tajomný a uzatvorený do seba. Na jeho tvári málokedy vidieť úsmev, s nikým sa nerozpráva zbytočne dlho a nič o sebe neprezradí. V niečom sú tieto vlastnosti dobré, no v kolektíve je lepšie, ak je človek veselý a nebojí sa komunikovať.

Zmeniť to môže tým, že sa naučí aspoň „small talky“ a nebude ku všetkým taký odmeraný. Keď svieti slnko, nemusí sa mračiť, ale usmievať. Aj táto maličkosť dokáže pomôcť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieHoroskopy