pexels.com

Pred pár dňami som čítala na internete článok, ktorý opisuje, ako veľmi sme na médiách závislí a novodobý trend dokonalosti sa prezentuje hlavne na instagrame. Každý deň si prezeráme dokonalé instastories dokonalého života tvojho kamoša/kamošky alebo niekoho známeho. Závidíme a istým spôsobom upadáme do depresie. Možno si to ani neuvedomujeme, ale chceme byť tiež na každej fotke krásne upravené, namaľované a chceme neustále cestovať. Chceme tie nové šaty, chceme tiež každý deň jesť v drahých reštauráciach a fotiť si jedlo, aby sme sa mohli pochváliť, aký #healthylifestyle žijeme.

Chceme mať #happylife. Chceme byť #trendy. Neustále túžime po #travel a #loveyourself.

Naskôr musíme ísť do posilky a potom pridávať fotky o tom, ako veľmi #workhard a že sme #fit.

unsplash.com

Náš šťastný život však netreba neustále dokazovať na sociálnych sieťach, ktoré neustále kontroluješ, sleduješ, kto sa na to pozrel a kto ti určite závidí. Náš trendy život nezávisí od toho, že máme stále vyzerať úžasne a preto postneme našu #naturalphoto. Avšak to, že sme predtým strávili hodinu v kúpeľni sa už nikto nedozvie. Ak ideme čo i len do vedľajšieho mesta, musíme dať instastories o tom, ako je nám dobre, ako veľmi cestujeme a ako je to všetko skvelé. No a #loveyourself, čiže sebaláska je vlastne iba hraná. Neustále pridávame naše selfíčka s popismi, ktoré vlastne nenápadne majú odkazovať našim bývalým, aké sme my vlastne spokojné a skvelé ženské.

Neustále dokazovanie si z nás robí nešťastnejších ľudí, ktorí radšej sledujú a prežívajú životy iných, ako robiť niečo s tým svojim. Ísť na výlet a nedať to na instastorku? Mať nové šaty a nepochváliť sa?  Kúpiť si nový ajfon a nepovedať to, ako si veľmi na kvalitu potrpíš?

Ak nie si na instagrame, ako keby si ani nežila, nemala sa rada, nebola štýlová a nevedela, o čom je život. Aspoň tak to chápe dnešný svet, ktorý je skutočne závislý a chce, aby každý vedel, kde je a čo nové si kúpil. Chce, aby to vedela aj tá hlupaňa, ktorá je jej tak veľmi nesympatická. Chce, aby to vedel aj ten debil, ktorý ju opustil a ona mu tak dokáže, aký #happylife má aj bez neho. Veď nie je žiadna #sadgirl alebo #melancholic.

www.twenty20.com

Česť výnimkám, priateľky moje. Je úplne v poriadku, ak sa pochváliš, kde si a čo si si nové kúpila, dostala alebo čo si papala. No všetkého veľa škodí a my iba zbytočne upadáme do depresie, prečo tá kočka vyzerá stále tak dokonalo a prečo môže neustále cestovať, keď ty si na Bulharsko šetríš pol roka.

Buďme viac #offline, ale zato #happy!

Buďme viac #withfriendswithoutwifi, avšak #withtruefriends!

Buďme viac #loveyourself, avšak skutočne #blessed!

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife