Byť „vyčerpaná“ sa nedá dokonalo opísať. Je to pocit, ktorý musí človek zažiť, aby ho úplne pochopil. Je to istý stav, ktorý neprajem nikomu, no stále je viac a viac prípadov, kedy sú ľudia vyčerpaní. Nie je to len o fyzickej únave, no najmä o psychickej. Kedy si len tak sadneš na posteľ po celom dni a cítiš, že fyzicky si na tom dobre, no si vyčerpaná vnútri.

Som unavená z neustáleho stresu a z ľudí, ktorí chcú všetko alebo nič. Som unavená z toho, že svet tvoria ľudia, ktorí absolútne nerešpektujú pocity druhých a ľudskosť im nič nevraví. Už mám dosť neustálych pretvárok a doprosovania sa. Som vyčerpaná z toho, že sa musím tváriť ako silná, pritom som absolútne vyčerpaná a znechutená.

Na dnešných ľudí má spoločnosť obrovské nároky. Musíme byť úspešní, dobre vyzerať, mať najlepšie veci, byť kreatívni a neustále „cool“. Dnes prevláda ohromný individualizmus, kedy ty máš byť tá jedinečná osobnosť, ktorá má všetko, po čom túži. Ak nerobíš to, čo ťa baví, nezarábaš veľa, nechodíš na výlety a necestuješ, zrejme nie si dnešným produktom doby.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

Cítime sa opotrebovaní, zničení a vyžmýkaní. Strácame sa v tomto chaotickom svete a nevieme, čo ďalej. Uzatvárame sa do seba. Sme zaneprázdnení a nehľadíme na druhých. Máme vysoké očakávania a sme neoblomní perfekcionisti, ktorí si myslia, že si poradia s hocičím.

Nežiadame pomoc, len sa do seba uzatvárame a vytvárame si vlastný svet, ktorý nás má uchrániť. Je v poriadku nebyť silný. Je v poriadku dať si od všetkého pauzu a sústrediť sa na svoje vnútro. Je v poriadku sa cítiť vyčerpaný. Je v poriadku o týchto veciach hovoriť. Je v poriadku na nič sa nehrať, ale hovoriť o problémoch, ktoré ťa trápia.

Pamätaj si, že nie si sama a je úplne v poriadku, ak si vyčerpaná. Si silná, no krehká a aj ty nemáš svoje dni.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.