pinterest.com

Usmievaš sa. Smeješ sa. Všetci okolo teba si myslia že si šťastná a že ti nič nechýba. Máš sa jednoducho „v pohode“. Si prajná, tešíš sa z úspechov iných a rada tráviš čas s priateľmi. Čo iné by ti mohlo chýbať?

Bolí to. Každá máme svoje trápenie. Jedno je menšie, druhé väčšie, ale je to skrátka trápenie. Vie to poriadne zabolieť, i keď sa rany hoja. Občas mokvajú a tvoj smútok sa ti vráti. Na deň, na noc, na moment. Spomenieš si na všetko to, čo si prežila. Na všetko to, čo bolo dobré. Na všetko to, prečo si žila. Alebo pre koho.

Ach dievča drahé, kto iný ťa má chápať, ak nie ten, kto to zažil? My, ženské. Emočné sopky, milujúce manželky, rebelské frajerky a bláznivé ségry. Všetky naše trápenia nás bolia tou najdlhšiou, najsmutnejšiou a najhlbokejšiou cestou. Občas si ju zvolíme sami, inokedy si ju zvolí náš život, či naše rozhodnutia.

Pamätáš si, ako si plakala v ten večer, keď sa to stalo?

Pamätáš si, ako si bola smutná, keď si si v daný moment spomenula na to/na ňho?

Pamätáš si, ako si poctivo liečila rany, ale niekedy proste zaboleli? 

9021ea8457fb652d4990c8456a2d486c weheartit.com

Aké je to, keď žena cíti bolesť? Tú psychickú. Tú, čo ju vie zlomiť viac. Tú, ktorú si nesie na pleciach a bojuje s ňou i proti nej.

Aké je to, keď žena povie:“Som v pohode“ a pritom cíti vnútri obrovskú bolesť?

Vnútorná bolesť sa nedá nijako opísať. Neopíšu ju ani nože, kopance či krik, ktoré by sa jej aj tak nerovnali. Nedá sa opísať. Nie je hmotná, no zato veľmi intenzívne dáva najavo, že žije vo vás. Je vašou každodennou súčasťou a vy len rozmýšľate, ako sa jej zbavíte. Občas sa jej však akoby nechceme vzdať. Zvykneme si na ňu a ona nás postupne oberá o všetky pekné myšlienky, o všetky naše sny či nádeje. Žena si počas života nesie so sebou všetko. Svoje spomienky, myšlienky, trápenia, ľudí, činy, úspechy i pády.

a4f9189cc0d59517e2ff947cd3060805 pinterest.com

Žena, ktorá odpovedá „Som v pohode“ a pritom prosí o pomoc, nie je v pohode. Poznáš to na jej očiach. Poznáš to, či je skutočne šťastná.

Je zranená. Bojí sa. Potrebuje pomoc. Chce opäť žiť šťastne. 

Ja všetky ženy obdivujem.

Každú, ktorá znáša bolesť.

Každú, ktorá sa bolesti postaví.

Každú, ktorá chce opäť žiť šťastne.

Každú, ktorá tento vnútorný boj nad bolesťou vyhrá.

Citát z článku: Takto sa cíti dievča, ktoré je "v pohode" – nájdeš ho na www.odzadu.sk ❤

A post shared by Odzadu.SK (@odzadu) on

 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating