Mal som problém porozumieť prečo niektorí muži vyhľadávajú spoľahlivé ženy. Snažil som sa byť  subjektívny a nebrať ohľad na stereotypy, ale pravdou je, že ľudia stereotyp vyhľadávajú. Je to preto, že oni sami stereotypu prepadnú. Na tom nie je nič zlé, najmä vtedy, keď ti to pomôže urobiť lepšie životné rozhodnutia.

To, čo vidím je iba banda chlapíkov, ktorí naháňajú ženské, ktoré ani nestoja za to. Poznáte tie ženské, o ktorých hovorím. Typ, ktorý všetku energia vkladá do svojho vzhľadu, ktorý nemá ani skutočné ciele (iné ako vziať si muža, ktorý sa o ňu postará), ktorý využíva svoje telo na získanie toho, čo chce.

Fotolia_49881894_Subscription_XL

foto: www.stylemotivation.com

Iste, ak si veľmi dobre vyzerajúca žena je ľahšie si myslieť, že vzhľad je to jediné, čo ťa v živote podrží. Je to iba spôsob, akým sa ženy prezentujú. V mužskom svete je žena objektom (teda nie pre každého), je to cieľ, ktorý chcú dosiahnuť.

Treba sa na to pozrieť z oboch strán. Mnoho mužov si za ženu hľadá svoju trofej. Mnoho žien chce vyzerať ako tá trofej. Čo teda prišlo skôr? Nemám ani šajnu a vlastne na tom ani nezáleží. Faktom je, že sme sa zasekli vo svete, kde muži zaobchádzajú so ženami ako s hračkami a ženy tými hračkami chcú reálne byť.

Pre mnoho žien je to iba vypočítavý krok. Ony presne vedia, čo robia, pretože akonáhle chytia väčšiu rybu, idú po nej. Práve toto dodáva ženám plnú moc, o ktorej som písal. Ale ku koncu každého dňa tieto ženy pokračujú iba v bolestivom a nemilujúcom cykle, ktorý by v prvom rade nemal vôbec existovať. V skutočnosti to z teba nespraví nazávislú ženu, spraví to z teba zlatokopku.

Portrait of young woman and a mid adult man

foto: www.eharmony.com

Každý vyhľadávame nezávislosť, lenže musíme začať od seba. Akým spôsobom rozmýšľaš, akým spôsobom vieš porozumieť svetu a kde sa v ňom vidíš.

Čím viac samostatný a nezávislý si, tým viac budeš sám sebou. 

To je dôvod, prečo nezávislé, silné ženy, sú tými najlepšími priateľkami. A taktiež to platí aj naopak. Nezávislý, silný muž je ten najlepší priateľ.

Teraz je dôležité zapamätať si, že ak budete vo vzťahu, úplná nezávislosť nie je možná, lebo láska je sama o sebe formou závislosti. 

Rozmýšľaš nad tým, čo v skutočnosti znamená byť nezávislý? Po tom všetkom musíš byť vždy závislý na sebe. Vidíš, každý je na niekom závislý.

zdroj: elitedaily.com, titulná foto: www.ladiesliveandlearn.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating