Unsplash/S&B Vonlanthen

V našich vianočných kvízoch sa vám darí pomerne dobre. Pre zopakovanie si môžeš urobiť podobný pesničkový kvíz aj z minulého roka, kde nájdeš, samozrejme, iné skladby, než v tom dnešnom. A ak budeš chcieť, môže vyskúšať aj kvíz zameraný na interpretov vianočných songov.

Ak sa chceš po dokončení kvízov naladiť na sviatočnú vlnu a rada by si si všetky tieto hudobné diela vypočula, v našom nedávnom článku nájdeš hotové playlisty, ktoré si môžeš pustiť k pečeniu či upratovaniu.

A teraz poďme naspäť k tomuto kvízu. Myslíš si, že sa vyznáš aj v menej známych a nie tak opočúvaných piesňach? Tvojou úlohou bude podľa úryvku textu zistiť, z ktorého songu pochádza.

Trúfaš si na plný počet? Jednoduché to veru nebude.

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "There's a story that I was told. And I wanna tell the world, before I get too old."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "Anjel píše krídlom zopár viet. Tie dávne piesne necháš znieť..."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "Tak chvíľu skús to vnímať, zastav čas, kým musí ísť. Viac dávať, nie len prijímať. Len pre nás."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "You better watch out, You better not cry, You better not pout, I'm telling you why."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "What a bright time, it's the right time. To rock the night away..."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "Feeling Christmas all around. And I'm trying to play it cool. But it's hard to focus when I see him walking around the room."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "So kiss me under the mistletoe. Pour out the wine, let's toast and pray for December snow."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "Oh, the weather outside is frightful. But the fire is so delightful. Since we've no place to go."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "Světla svíček, jmelí a sníh. Tak byl krásný den o vánocích."

Správne! Nesprávne!

Z ktorej vianočnej skladby je tento text: "V maštalôčke tíško drieme. Didlaj didlaj didlaj dá. Ježišku, miláčku, ja ťa budem kolembati."

Správne! Nesprávne!

Ako dobre poznáš vianočné skladby? Uhádni, z ktorých pochádzajú tieto texty
Počúvaš vôbec vianočné skladby?
Možno ti idú už tak na nervy alebo si jednoducho Grinch, ktorý si nechce spríjemniť sviatočnú atmosféru. Nepočúvaj dookola len tie najhranejšie piesne, ale daj šancu aj tým novším.
Poznáš asi len tie najznámejšie.
Tie najhranejšie skladby poznáš veľmi dobre, no tie menej známe už ani nie. Čo keby si si tento rok vypočula práve tie? Možno budeš prekvapená, koľkých favoritov medzi nimi objavíš.
Vianočné skladby poznáš na výbornú.
Duch Vianoc je tvojou súčasťou a neodmysliteľne k tomu patrí aj počúvanie týchto skladieb. Stavíme sa, že si čakala na prvý december, aby si si ich mohla bez výčitiek pustiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy