unsplash.com

Introvertom pre seba a nikým pre ostatných. Áno viem, kruté. No, žiaľ, toto je niekedy môj pocit. Niekedy aj tvoj? Dúfam, že áno a neplávam v tom sama. Neplatí to len pre spomínaných introvertov, ale aj pre všetkých nás, vás, ktorí nosia vo svojom vrecku trošku, hoci len štipku, nepredvídateľnej odlišnosti.

Poznáš ten pocit, ktorý ťa zavalí a prinúti na chvíľku o sebe zapochybovať ? Pocit, kedy ťa niečo, nedajbože niekto, tlačí k stene (ešte stále metaforicky) a privedie na myšlienku, že niečo je zle. Si pod tlakom pravidiel a výkonov okolia. Si uprostred zhonu. Ty kráčaš pomaly, pokladáš pravú a potom ľavú. Prichádzaš nato, že ostatní sú ďaleko pred tebou, ale ty ich dohnať nechceš. Práve TY si jeden z desiatich okoloidúcich, ktorý vníma svet všetkými zmyslami.

foto: pexels.com

Dokonca nemusíš byť ani vysekaný introvert, aby si poznala tento pocit. Ide o taký „klub“, povedzme, uzavreto otvorených, možno viac zatvorené než otvorené.

Časť svojho nie veľmi skúseného života som nevedela, že existuje niekto, kto vidí absurdity dnešného sveta rovnako ako ja. Pre prípad, že si to nevedela ani ty, dajme si pomyselný „high five“. Myslela som si, že je to so mnou veľmi zle a idem po horskej dráhe smerom dole. Že všetko, čo nespĺňam, „správne“ obliekanie, správanie či rozmýšľanie, že je to jedno veľké neprístupné X. Ale vieš čo? Vôbec to tak NIE JE! Jediné, čím sa musíš riadiť,  je tvoja hlava a srdce a čo uprednostníš, je už iba na tebe.

Lebo to, že prítomnosť spoločnosti v akejkoľvek podobe už nezvládaš je úplne v pohode. Nevravím, že sme všetci 100%-ní introverti, nejdem nikoho škatuľkovať, len si uvedom, že nie si sama. Ak ťa to poteší, tak dokonca cítim vo vzduchu, že tento „introvertizmus“ sa stáva mainstream. Aká irónia, že ?

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Woman holiday journey travel relaxation
foto: pexels.com

Preto sa nikdy nepodceňuj a nenechaj ostatných, aby ťa vyšachovali z hry. Si len človek uzavreto otvorený, iný, zvláštny, lenivý, trošku sebecký a s troškou odlišnosti na končekoch prstov. Ľudstvo potrebuje takých ako si ty. Tak si dopraj ešte väčší úsmev na tvári a pamätaj, že nie si menšou kvapkou v mori.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife