Dve ženy na ceste
Pexels/cottonbro

Čo robí priateľstvo naozaj priateľstvom? Sú to spoločné chvíle strávené klebetením? Rovnaké záujmy? Spoloční známi? Každej z nás padne „do oka“ iný človek – len tí, ktorí sú nám sympatickí, sa môžu dostať bližšie k nášmu vnútru. A len veľmi málo z nich sa pre nás stane tak blízkou osobou. Avšak, ani to nezaručuje, že je ten vzťah pevný a dôverný.

Môžeš mať desiatky kamarátov, no tých pravých odhalíš iba vtedy, ak vo vašom vzťahu platia tieto 3 rozhodujúce zásady.

Pravda, ktorá zabolí

Úprimnosť je snáď v každom vzťahu na prvom mieste. No nie vždy je pravda milá a dobrá. Niekedy jej slová bolia a môžu zraniť, no ak ti na niekom záleží, vyslovíš ich. Malé lži sú niekedy odpustiteľné, no pravé puto sa pozná tak, že si vzájomne poviete úplne všetko. Od kritiky na nové šaty tvojej kamošky až po situáciu, kedy jej musíš oznámiť, že ju frajer podvádza.

Hovoriť pravdu, ktorá môže bolieť, nie je ľahké, no je to znak absolútnej dôvery a snahy byť voči druhému človeku férový. Ak to takto funguje aj medzi vami, ak si dokážete povedať veci, ktoré iní nie, potom máš po svojom boku skutočnú oporu.

Tvoj chlap, tvoje územie

Hovorí sa, že dobré kamošky spája rovnaký vkus na víno a rozličný na chlapov. A toto je jedna zásada, ktorá ich naozaj drží pohromade. Musia tu totiž fungovať určité hranice, cez ktoré sa nejde, nech sa deje čokoľvek. Ak ti čo i len napadne, že si niečo začneš s niekým, koho má rada (či milovala) tvoja „bestie“, potom si váš vzťah nevážiš.

Dá sa to však premietnuť aj na mnohé iné situácie, pri ktorých jednoducho musíš dodržať isté nepísané „pravidlá“. Nestarať sa a nezasahovať až príliš i do jej rodiny, či do jej biznisu, najmä, ak jej tým môžeš ublížiť.

Jedno tajomstvo

S priateľkami sme si schopné povedať naozaj všeličo. Od toho, čo sa nám počas dňa prihodilo, cez vzťahové problémy, až po súkromné tajnosti. No tie „obyčajné“ od tej, ktorá ti je najbližšia a vaše puto je viac než dôverné, delí len jedno tajomstvo. To jedno, ktoré si nikdy nikomu nepovedala, pretože si vedela, že je až príliš intímne na to, aby si ho vyslovila iba tak.

Keď nájdeš človeka, ktorému si ho bola schopná povedať, a ak aj ty o ňom vieš niečo rovnako vážne, potom si našla spriaznenú dušu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife