instagram.com/zuzi_jancova, sestryjancove.sk

Komiksy už dávno nie sú len pre deti. Práve dospelí si z nich často dokážu odniesť ešte viac. Veď kto by aspoň na chvíľku netúžil po superhrdinských schopnostiach? 

Vedela si o tom, že aj na Slovensku máme svojich vlastných superhrdinov? Poďakovať sa môžeme šikovným sestrám Zuzke a Ivke Jančovým, ktoré premenili svoj talent na naozaj originálne diela.

„Snažíme sa so sestrou Zuzkou vytvoriť niečo pre ľudí, čo ich bude baviť, inšpirovať a chceme dať aj Slovensku vlastných superhrdinov,“ prezradila Ivka, ktorá má na starosti scenár originálnych komiksov.

Sestry Jančové majú svoju prácu dobre podelenú. Kým Ivka vymýšľa príbehy a píše, Zuzka kreslí. Vďaka tomu mohlo vzniknúť už niekoľko komiksov.

Dievčatá si vyberajú aj také témy, o ktorých je potrebné hovoriť nahlas. Pred voľbami vytvorili komiks „Demo a Diana – Voľba je tvoja“. Bol o tom, že existuje nespočetné množstvo alternatív budúcnosti, preto je dôležité vybrať si správne.

Sestry Jančové sa venujú aj ekologickej téme a jedným z ich projektov je ekologický komiks nielen pre deti Eco & Tank: Zelená liga. Je o chlapcovi a kocúrovi, ktorí budú musieť zachrániť planétu pred eko-katastrofou, ktorá sa valí na mesto a poriadne pritom zapácha.

Ak chceš aspoň na chvíľu zabudnúť na všetky problémy, ktoré okolo teba číhajú, ponor sa aspoň na chvíľu do sveta superhrdinov, ktorí dokážu urobiť z tohto sveta krajšie miesto. Sestry Jančové sú naozaj veľmi šikovné a je dôležité, aby sa o ich originálnych slovenských komiksoch dozvedeli aj ostatní.

Viac z kategórieLife