elitedaily.com

Zaľúbená žena je schopná všetkého. Niekedy dokonca stratí svoju hrdosť a akceptuje fakt, že je nie je tá jediná. Iný spôsob, ako byť s ním, skrátka neexistuje. Naozaj ti to stojí za to? 

Už sa ti to niekedy stalo? Túžila si tajne po niečom nereálnom, nedosiahnuteľnom, ani si nedúfala, že tvoja predstava by sa mohla jedného dňa stať realitou. Tvoje želanie sa však splnilo a ty si lietala v oblakoch. O to silnejšie si všetko prežívala, veď si predsa žila svoj sen.

Raz sa naše cesty spojili. Zrazu bol tu. Inteligentný, dominantný, trošku starší. Žiaden model, ale s jeho charizmou dokonalý výzor nepotreboval. Muž, ktorý vždy veľmi dobre vedel, čo robí.

Otváral mi dvere, niesol ma na rukách, dal mi pocit bezpečia. Chémia medzi nami nepotrebovala komentár. Milovala som naše konverzácie, cítila som sa s ním sama sebou.

Stocksy_txp3613abd4Wmv000_Small_932305 stocksy.com

Vedela som, že to so ženami vie, vedela som, že si mám dať pozor, ale uveriť mu bolo krajšie.

Stretávali sme sa iba krátko, k ničomu nikdy nedošlo. Prerušila som to, lebo som cítila ako mu podlieham, chcela som sa ešte zachrániť.  Neskoro, bola som v tom až po uši.

Uvedomila som si, že byť s ním,  je jediná vec, ktorú naozaj chcem. So žiadnym mužom som sa nikdy necítila tak dobre, ako s ním. Udržiavali sme opäť chvíľku kontakt, no postupne bol chladnejší a chladnejší, až mi raz zavolal, že končíme. Bez dôvodu. 

Dôvod som zistila rýchlo, našiel si inú ryšavú Lucku (áno, ja som tiež ryšavá Lucka). Ženu staršiu odo mňa, od neho, ženu s veľmi úspešnou kariérou, ktorá sa pohybuje v tých najvyšších kruhoch. Vybral si ju, lebo vzťah s ňou bol výhodnejší.

Prešli tri mesiace a ja som pomaly zabúdala. No život sa na nás rád baví. Zrazu sme sedeli oproti sebe, on sa ospravedlňoval, ja som hrala tú silnú. Zistila som, že s menovkyňou vlastne ani nechodí, napriek tomu je ona stále tá, s ktorou chce tvoriť pár. Pôsobila som sebaisto, vyrovnane, hoci som vo vnútri trpela. Popierala som, že som predtým chcela vážny vzťah.

 „A čo chceš teraz, Lucka?“ 

„A čo chceš ty?“ 

A tak sa začala písať druhá kapitola.

Sladké reči už neboli viac potrebné. Mali sme stanovené pravidlá, chápali sme, o čo tu ide. Žiadna naivita, bolo mi jasné, že som len tá druhá. Dievča, ktoré ho stále ľúbilo, a tak išlo proti sebe samej. Jeho prítomnosť bola mojou drogou. Úplne som zabudla na všetky tie trpké slzy.

Cítila som sa úžasne, nič som neriešila, nechala som sa unášať. Uvedomovala som si, že to bude neskôr zlé, že mi to ubližuje. Bola som závislá. Jemu sa páčil ten pocit, keď ma mohol ovládať.  Videl, že by som pre neho spravila čokoľvek. 

pain-heartbreak-800x400 elitedaily.com

Počas jedného z našich rozhovorov sa ma spýtal, čo je podľa mňa šťastie.  Bol to presne ten moment, ktorý som vtedy prežívala.

Nič netrvá večne. Odišiel za kariérou,  viac som ho nevidela. Dnes viem, že sme sa nemali stretávať. Mala som to zastaviť, je to moja chyba. Bola som ochotná dať mu všetko, milovať ho ako žiadna iná,  dobrovoľne som sa ničila. Obetovala som mu toho veľa, on si to nikdy nezaslúžil.

Myslím, že som sa už poučila. Verím, že ma niekde čaká iný muž. Niekto, pre koho budem tá jediná.

Prosím ťa, ak si sa v týchto riadkoch našla, uvedom si svoju hodnotu. Viem, že keď miluješ, tak miluješ naplno, ale zaslúžiš si viac. Neurob tú istú chybu.  Odíď, kým je čas. Je to ťažké, no som si istá, že ťa čaká niekto lepší. Neznič sa, maj hrdosť, ktorú som ja nemala. Si jednoducho príliš dobrá na to, aby si bola tá druhá…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating