Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Tvoj ex je pako. Vieme to všetci. Minimálne preto, že si nechal ujsť tak skvelé dievča, ako si ty, nech už bol dôvod rozchodu akýkoľvek. Ale musí to vedieť aj on?

Nedávno som sa stretla s kamarátkou, ktorej vzťah už nefunguje dlhú dobu. Povedala mi, že sa plánuje odsťahovať takým spôsobom, že si zbalí veci, keď bude jej budúci bývalý v práci a nechá mu lístok s poďakovaním za pekné chvíle a žiadosťou, aby ju najbližšie mesiace nekontaktoval. Predstav si takúto situáciu. Chlapec bude možno zo začiatku zronený, ale časom mu dôjde, že ak toto dokázala spraviť, nestála ani za najmenšie trápenie. A to nechcem počuť tie pomenovania na jej adresu, keď toto povie kamarátom a rodine.

Druhá varianta

Podarilo sa mi kamarátku nahovoriť na rozchod na úrovni. Veci si síce môže zbaliť, ale počká ho, kým po práci príde domov a slušne s kľudom mu vysvetlí, že je koniec. Nebude to síce jednoduché ani pre jedného, ale rozlúčia sa ako dvaja inteligentní ľudia. Ona ostane dámou, ktorá má svoju úroveň.

Riešenie

Ja som sa s mojím ex rozlúčila po dlhej dobe podobne. Bolo pre nás oboch ťažké hodiť spoločné roky za hlavu, ale časom sme si našli k sebe cestu ako kamaráti. Raz za pár mesiacov si napíšeme, ako sa máme a tým to končí. Teraz má priateľku a môžem povedať len toľko, že ak je šťastný on, som aj ja.

Opačný prípad

Po druhom rozchode to také ružové nebolo, aj keď som sa snažila o to isté. Vypočula som si toľko nadávok, našla nespočetne veľa zmeškaných hovorov a vyhrážok v sms-kách, že som sa chytala za hlavu, s kým som to chodila. A teraz hádaj, ktorý rozchod bol náročnejší. Niekedy je teda snaha márna, ale keď ukážeš svojmu okoliu, že nie si tá, ktorá stále len nadáva na bývalého a ohovára ho kade chodí, ľudia sa na teba budú dívať ako na inteligentnú mladú dámu a ďalší prípadní nápadníci sa nebudú báť, že v prípade rozchodu by boli poohováraní po celom meste.

Preto hlavu hore. Nie si prvá, ani posledná, ktorej bolo ublížené. Je len na tebe, aké meno si spravíš do ďalšieho single života.

foto: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating