jedlá

Najväčšie zážitky, ktoré ti môže ponúknuť cestovanie a objavovanie zahraničných krajín, sú kultúra, nádherná príroda a ich dokonalé jedlá. Každá krajina má niečo špecifické, čo ťa určite ohromí.

Ako sa volá poľské národné jedlo?

Správne! Nesprávne!

Bigos sa doteraz jedáva vo všetkých slovanských krajinách. Je to niečo ako hustá kapustnica, ktorá ťa zasýti a zohreje na celé hodiny.

Ako nazývajú Dáni svoje národné jedlo?

jedlá Instagram/skraldemagi_dumpstermagic
Správne! Nesprávne!

Stegt flæsk med persillesovs, a teda chutné bravčové mäso so zemiakmi poliate petržlenovou omáčkou sa jedáva vo všetkých severských krajinách.

Aké jedlo považuje Maďarsko za svoje národné?

Správne! Nesprávne!

Všetky spomínané jedlá patria medzi tradičnú gastronómiu Maďarska. Ale za národné sa považuje práve pikantný hustý guláš.

Aký štát pokladá za národné jedlo "Sauerbraten"?

jedlá Instagram/johnnys.fitfood
Správne! Nesprávne!

Sauerbraten má ako základnú zložku silne namarinované mäso. Za národné jedlo sa považuje v Nemecku, ale môžeš si ho vychutnať aj v iných štátoch, ktoré majú reštaurácie v takomto štýle.

"Koshari" je národné jedlo ktorej krajiny?

Správne! Nesprávne!

Koshari je egyptský vyprážaná ryža s cestovinami a hnedou šošovicou. Na poliatie používajú paradajkovú omáčku a cesnakový ocot s cícerom. A patrí medzi národné jedlá v Egypte.

Aké hlavné jedlo sa konzumuje v Indonézii?

jedlá Instagram/aakkosruokaa
Správne! Nesprávne!

Indonézske národné jedlo je Nasi goreng, čo je pražená ryža, ktorej základom je sladká sójová omáčka. Dáva sa do nej aj akar, uhorky a mrkva.

Ktorá krajina má za národné jedlo "Wiener schnitzel"?

Správne! Nesprávne!

Teľací rezeň, Wiener schnitzel, sa pokladá za rakúske tradičné jedlo. Vychutnávame si ho však vo viacerých krajinách sveta.

Ako sa volá mexické národné jedlo?

jedlá Instagram/manu___mg
Správne! Nesprávne!

Toto mäso z moriaka, ktorého chuť dotvára omáčka z čokolády sa volá Mole poblano a pokladá sa za tradičné jedlo v Mexiku.

Aké národné jedlo by si mohla vyskúšať v Česku?

Správne! Nesprávne!

Opäť sú všetky zo spomínaných jedál veľmi obľúbené v Česku, ale za najznámejšie a národné sa považuje vepřo, knedlo, zelo.

Ktorá krajina má "Paella" ako národné jedlo?

jedlá Instagram/kelvinkosasih
Správne! Nesprávne!

Táto šafranová ryža je podobná talianskemu rizotu, avšak je to národné jedlo Španielska. Každý tam dáva kúsok z tej svojej krajiny.

Rada spoznávaš cudzie kultúry a ich národné jedlá? Otestuj sa v našom kvíze
BRAVÚRNY VÝKON
Vyzerá to tak, že patríš medzi skúsené cestovateľky, ktoré vyskúšali už rôzne gastronomické zážitky. Ovládať všetky národné jedlá je naozaj impozantné.
VEĽMI DOBRÉ
Určite rada cestuješ a spoznávaš nové kultúry a ich gastronómiu. Určite v tom pokračuj a nabudúce môžeš vyskúšať niektoré z týchto jedál.
MÁŠ ČO DOHÁŇAŤ
Vidieť, že zo sveta a jeho gastronómie nie si práve odborníčka. Ale to nevadí, nie všetci musíme všetko ovládať. Nabudúce to bude určite lepšie.

Národné jedlá každej krajiny sú úchvatné v tom, že sú na jednej strane tak podobné, no na tej druhej úplne rozdielne. Chute, ktoré ti ponúkajú, zahrajú na všetky chuťové poháriky.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy