Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Kabelka Birkin nie je len tak nejaká bežná taška. Je známa pre svoje majstrovské vypracovanie a šialene vysokú cenu, ktorá začína na sume 12 000 dolárov.  Značka Hermès odmieta zverejniť počet kusov kabelky Birkin, ktoré vyrobí počas roka a ktoré dodáva len úzkej skupine vybraných zákazníkov.  Vďaka tomu dokázala vybudovať reputáciu kabelky ako jedného z najviac žiadaných a najnedostupnejších výrobkov na módnom trhu. Nedávno bol jeden model vydražený za vyše 300 000 dolárov, čo len potvrdzuje názor, že investícia do Birkinky je možno ešte lepšia než investícia do zlata alebo striebra. Na vysokej kvalite šitia si značka zakladá už od roku 1837, kedy v Paríži otvorila svoj prvý obchod. Vtedy sa ale ešte špecializovala na výrobu jazdeckých sediel a postrojov, k móde sa dostala až v dvadsiatych rokoch.

Dlho predtým, ako sa jej meno stalo synonymom luxusu, Jane Birkin bola francúzska módna ikona, speváčka a herečka. Pochádzala z Anglicka a asi najznámejšia je pre svoj hudobný aj romantický vzťah s kontroverzným francúzskym muzikantom Serge Gainsborougom. Ich spoločná erotická pieseň „Je t´aime“ z roku 1969 len potvrdila jej status predstaviteľky francúzkeho štýlu. Hovorí sa, že nápad na výrobu kabelky sa zrodil počas jednej príhody v lietadle v roku 1981 medzi Jane Birkin a  Jean – Louisom  Dumasom, riaditeľom značky Hermès . Jane sa náhodou rozsypali všetky osobné veci , čo inšpirovalo Dumasa, k vytvoreniu tašky vhodnej  pre ženy, ktoré často cestujú a potrebujú toho so sebou veľa. O štyri roky neskôr táto náhoda vyvrcholila vo výrobe prvej kabelky Birkin a voila! Zrodila sa ikona.

Všetky kabelky sú vyrobené ručne z kvalitnej kože.  Ich príprava trvá nespočetné množstvo hodín a vyžaduje skúsených remeselníkov. Dôkladné skúmanie materiálu, starostlivé umiestňovanie stehov a  opatrenia zaručujúce dlhú životnosť, to všetko prispieva k aure luxusu. Minulý rok  Jane Birkin žiadala výrobcov, aby kabelku premenovali, pretože nechcela, aby jej meno bolo spájané s praktikami používanými pri produkcii výrobkov z pravej zvieracej kože.

foto: blogspot

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista