unsplash.com

Niekedy zatvárame srdce na sto kľúčov a pre nevydarené vzťahy z minulosti si bránime sa znova zamilovať. Nechceme pocítiť sklamanie z nevydareného vzťahu, nechceme riskovať zlomené srdce. Máme strach, že proces rozchodu budeme musieť prežívať zas a znova. Ak ste nikdy nemali zlomené srdce, buďte šťastné, pretože to bolí ako sto črepín zapichnutých priamo do srdca.

Zabudli ste na krásne chvíle prvotného zamilovania, motýle v bruchu, hodinové chystanie pred prvým rande, prvý bozk a všetko úžasné, čo so sebou počiatočná láska prináša. Objatia, z ktorých sa nám podlamujú kolená, smsky, slušné či neslušné. Spoznávanie človeka, z ktorého sa postupom času stáva vaša druhá polovička. Zrazu si uvedomíte, že všetok čas trávite spolu a vy to už ani nebudete chcieť zmeniť. Budete zamilované až po uši, svet bude pre vás gombička. Jediné čo vás bude trápiť a zaujímať bude vaša láska.

Dlhodobé vzťahy sa dostavajú na iný level. Už sa nepotrebujete hodinu chystať a na rande prídete i v teplákoch. Keďže vám to bude jedno a vášmu milovaného tiež. Povie vám, že ste krásna, aj keď ste nenamaľovaná. Uvidíte ho zlomeného, na dne, prídu dni, keď sa nebude dariť ani vám, ani jemu ale spolu to zvládnete. Budete si oporou, navzájom prežívať chvíle šťastia i smútku. Prídu problémy, ktoré budú najväčšou skúškou vášho vzťahu.

Budete to chcieť vzdať, zahodiť spoločné spomienky, ale vtedy si spomeniete na všetko, čo ste pre váš vzťah obetovali a to, čo ste dostali. Lásku, pre ktorú stojí za to žiť. Ak váhate či niekomu znovu odhaliť svoju dušu a pustiť si ho bližšie k telu pripomeňte si, že láska nie je len ťažká, ale i krásna a oplatí sa znova to risknúť, pretože risk je v láske často zisk.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating