Známi Neznámi

Presne rok od prvej klapky, 4. augusta, sa uskutočnila slávnostná premiéra dlhoočakávanej filmovej novinky Známi Neznámi. Slovenskú adaptáciu svetoznámej predlohy si medzi prvými prišla pozrieť aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

„Kultúra na Slovensku vrátane filmu si zažila ťažké časy. Rozhodla som sa svojou účasťou podporiť slovenských umelcov a tvorcov, a zároveň aj symbolicky podporiť návštevu kín, pokiaľ nám to opatrenia dovoľujú,” uviedla prezidentka Zuzana Čaputová.

Adaptáciu svetoznámej predlohy PERFETTI SCONOSCIUTI scenáristu Petra Jarchovského a režisérky Zuzany Mariankovej si prišlo pozrieť do jedného z bratislavských kín aj množstvo známych tvárí a osobností. Spoločne s hosťami si reakcie publika osobne vychutnali tvorcovia filmu a hlavní protagonisti Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Sväťo Malachovský, Klára Issová, Martin Hofmann, Tomáš Měcháček a Anna Kadeřávková.

zdroj: Známi Neznámi

„Do kina chodím rád a k životu to potrebujem. Žiadny iný zážitok, žiadne domáce kino či projekcia mi nenahradí sálu s obrovským plátnom a zvukom. Pre mňa je to jedinečný a s ničím neporovnateľný zážitok. Teraz už len verím, že aktuálna situácia bude i naďalej priaznivá v tom, že sa možno prestaneme báť chodiť do kina, prestaneme sa báť stretávať. Človek, či chceme alebo nie, je komunitný a spoločenský tvor a izolovať sa navždy nemá dobrý vplyv ani na komunitu ani na ľudí,” povedal Tomáš Maštalír, ktorý spolu s Tinou k filmu naspieval aj titulnú skladbu Jedno ráno.

Keď sa spojí Tomášov a Tinin hlas nabehnú ti zimomriavky. Čo hovoríš na titulnú skladbu k filmu ty?

Premiéru filmu prežívali intenzívne aj režisérka Zuzana Marianková, pre ktorú ide v žánri celovečerných filmov o režijnú prvotinu, a producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

„Slovami sa nedá opísať, aká som vďačná prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej za návštevu premiéry nášho filmu. Je úžasné, keď politici podporujú významné kultúrne podujatia vo svojej krajine, lebo si uvedomujú dôležitosť kultúry a jej vplyv na formovanie citlivosti a kultivovanosti spoločnosti. Je to fantastický pocit, keď môžete byť pyšní na politických reprezentantov vlastnej krajiny,” podelila sa o svoje pocity Wanda Adamík Hrycová.

Spokojná bola aj Petra Polnišová, ktorá si vo filme zahrala jednu z hlavných postáv a je zároveň jeho koproducentkou: „Myslím, že premiérový divák je o niečo pokojnejší ako bežný divák, lebo si emócie viac drží na uzde. Aj preto sa teším, že sme mali po premiére veľmi dobré ohlasy. Som prekvapená, koľkí sa v tom našli a myslím, že sme urobili dobrý film. ”

Komédia s trpkou príchuťou, inšpirovaná aktuálnou témou súkromia, vedie diváka k ústrednej myšlienke: koľko toho o sebe (ne)smieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…?

Videla si už trailer?

Známi Neznámi je plný humoru, nečakaných zvratov a situácií, ktoré sa môžu prihodiť každému z nás. „Pre mňa je tento film o nás. O tom, ako sa bojíme, alebo ako sa nám úplne nedarí žiť otvorené, úprimné, a tým pádom jediné zmysluplné vzťahy. Ako sa potrebujeme skrývať, chrániť, namiesto toho, aby sme chránili to, čo spolu vybudujeme,” podelila sa na záver o svoje pocity herečka Táňa Pauhofová.

Od štvrtka 5. augusta sa začína séria premiér filmu v ďalších slovenských mestách: v Žiline, Liptovskom Mikuláši, Poprade, Prešove, Košiciach, Banskej Bystrici, Zvolene a Nitre.

Komu to podľa teba najviac pristalo na slávnostnej premiére?

Pani prezidentka Zuzana Čaputová očarila nielen farbou šiat, ale aj celým dokonalým stylingom.

zdroj: Známi Neznámi

Herečka a koproducentka filmu Petra Polnišová v elegantných a štýlových puzdrových šatách, ktoré jej nechali vyniknúť ženské tvary.

zdroj: Známi Neznámi

Vždy dokonalá femme fatale herečka Táňa Pauhofová zvolila trendy nohavicový komplet.

zdroj: Známi Neznámi

Herečka Klára Issová siahla po jemne trblietavej fialovej róbe.

zdroj: Známi Neznámi

Speváčka Tina zvykne rozžiariť miestnosť svojím úsmevom, pozitívnou náladou, ale aj prekrásnymi saténovými šatami v marhuľovej farbe.

zdroj: Známi Neznámi

Pani prezidentka v spoločnosti producentky Wandy Adamík Hrycovej, ktorá je priam až dramaticky pútavá v čiernych saténových šatách.

zdroj: Známi Neznámi

Nemohli sme vynechať pánov. Tak milé dámy, pri ktorom vám tečú slinky?

Herci Sväťo Malachovský a Tomáš Měcháček zvolili overenú elegantnú klasiku.

zdroj: Známi Neznámi

Herec (a najnovšie aj spevák?) Tomáš Maštalír neostal svojej povesti nič dlžný a stavil na trendy kombináciu štýlových nohavíc a elegantného saka. 

zdroj: Známi Neznámi

Herec Martin Hofmann ako dokonalý elegán. 

zdroj: Známi Neznámi

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News